زمان زنده ! ساعت هایی که با مواد طبیعی ساخته شده اند

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

ما در عصر ساعت های دیجیتال جذاب زندگی می کنیم. روزهای کاری ما با اشیاء الکترونیک که از فلز و پلاستیک ساخته شده اند، تعریف می شود. آسفالت، شیشه، استیل، و بتن در شهرها اطراف ما را فراگرفته اند. بی شک ما مشتاق چیزی متفاوت هستیم – رنگ های گرم، موادی از منابع زنده، دانه ها، چرم و منسوجات؛ برای ظاهر مواد واقعی مانند برنز که در طی زمان تغییر می کنند. برنز همچنین ما را به یاد دوران پیش از صنعت و کشتی هایی می اندازد که که برخلاف سادگی ابزارهای ناوبریشان به ما کمک کردند تا تمام قاره ها را کشف و کاوش کنیم. در این مقاله چند ساعت را که با استفاده از مواد طبیعی ساخته شده اند، معرفی می کنیم. 

1. چرم اعلاء: Hublot Classic Fusion Berluti Scritto

Hublot Classic Fusion Berluti Scritt

برای تولید Classic Fusion Berluti Scritto، هابلوت با تولیدی معروف و لوکس کفش به نام برلوتی همکاری کرد. این ساعت دو ویژگی بسیار متمایزکنندۀ این متخص چرم فرانسوی را با هم ادغام می کند: چرم گوسالۀ ونیزی با تون رنگی روشن به تیره و نوشته هایی که ریشۀ آن به خوشنویسی قرن هیجدهم بازمی گردد. چون چرم یک مادۀ زنده است، باید برای جلوگیری از رطوبت که می تواند بر موتور درون قاب ساعت تأثیر بگذارد، تحت فرآوری های خاصی قرار بگیرد. طلای اختصاصی هابلوت مکمل عالی صفحۀ تنباکویی چرمی است. موتور این ساعت کالیبر اتوماتیک HUB1100 بر اساس Sellita SW 300 است. این مدل تنها در 250 نسخه با قیمت 29400 دلار عرضه شده است. 

 

2. کلاه های غواصی برنز: نسخۀ محدود Oris Carl

Oris Carl Brashear Limited Edition

Oris ساعت غواصی برنز خود را به کارل براشیر تقدیم می کند که در سال 1948 اولین غواص آفریقایی – آمریکایی نیروی دریایی آمریکا بود. او همچنین اولین سربازی بود که علیرغم قطع شدن پایش به کار غواصی خود ادامه داد. قاب 42 میلی متری برنز این ساعت یادآور کلاه های قدیمی غواصی است که در دهۀ 1950 از این ماده ساخته می شدند. قاب دوار و گیرۀ بند چرمی آن از برنز ساخته شده اند و جرم خاص آن را می گیرند. بند چرمی قهوه ای رنگ و صفحۀ آبی تیرۀ آن با در ترکیب با فلز برنز ترکیب رنگی جالبی را ایجاد می کنند. موتور این ساعت Sellita 200 اتوماتیک است. این مدل که در 2000 عدد عرضه شده است، 2800 دلار قیمت دارد. 

 

3. برنز و پارچۀ ارتشی: Tudor Heritage Black Bay Bronze

Tudor Heritage Black Bay Bronze

Tudor مدل Heritage Black Bay Bronze خود را با قابی که از آلومنیوم برنز ساخته شده است و به سرعت یک زنگ جذاب به خود می گیرد، مجهز ساخته است. آن در برابر آب شور مقاوم است و برای استفاده به عنوان ساعت غواصی ایده آل است. قاب و صفحه هماهنگ با رنگ برنز انتخاب شده اند. این ساعت غواصی یک بند پارچه ای سبز زیتونی و خاکی رنگ دارد که ظاهر ارتشی آن را تکمیل می کند. نیروی دریایی فرانسه از بند مشابهی برای ساعت های غواصی Tudor خود استفاده کردند. یک موتور اتوماتیک MT5601 که 70 ساعت بدون کوک کار می کند، در این ساعت به کار رفته است. این ساعت 43 میلی متری 3975 دلار قیمت دارد. 

 

زمان زنده ! ساعت هایی که با مواد طبیعی ساخته شده اند
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم