رکوردشکنان

حالت مطالعه
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

یک مدل رولکس دیتونا که صاحب قبلی آن پاول نیومن بود، هنگامی که در یک حراجی در سال 2017 به قیمت 7/17 میلیون دلار فروخته شد، رکورد شکست. اما قطعاً رکوردهای دیگر با پول قابل اندازه گیری نیست. اینجا برخی رکوردشکنان دنیای ساعت مچی ارائه شده اند.

Piaget Altiplano 910P

piaget_altiplano

باریک ترین ساعت مچی اتوماتیک – 26000 دلار

مجموعۀ جدید Altiplano Ultimate Automatic پیاژه که دارای دو ساعت 41 میلی متری با طلای سفید 18 عیار و رزگلد 18 عیار دارد، در حال حاضر رکورددار باریک ترین ساعت اتوماتیک جهان است که تنها 3/4  میلی متر ضخامت دارد. بیش از 200 جزء، موتور 910 P را تشکیل می دهند. سیستم کوک پیرامونی نیاز به یک روتور معمولی را از بین می برد، به جای آن، یک روتور فوق باریک داریم که در لبۀ ساعت کار می کند، به جای اینکه یک لایۀ اضافی به ساعت اضافه کند. روتور از طلای 22 عیار است و با PVD سیاه پوشیده شده است که اینرسی کافی برای کوک کردن ساعت ایجاد می کند.

 

Bulgari Octo Finissimo Minute Repeater

bulgari-octo-finissimo

باریک ترین دقیقه شمار – 155000 دلار

هم کالیبر BVL 362 کوک دستی 12/3 میلی متری و هم قاب 85/6 میلی متری Bulgari’s Octo Finissimo Minute Repeater رکورددار هستند. موتور و قاب هر یک رکورددار جهانی باریک ترین دقیقه شمارها هستند. تیتانیوم به خاطر چگالی پایینش مادۀ بسیار مناسبی برای قاب هستند. اما بولگاری همین جا متوقف نمی شود. صفحۀ آن نه تنها از تیتانیوم ساخته شده است، بلکه به عنوان یک بخش ارتعاش دار ساعت با اعدادهای برجسته عمل می کند. یک ترمز سانتریفیوژی اطمینان حاصل می کند که زنگ ها در فواصل زمانی منظم پس از فشردن یک دکمه در کنار قاب، به صدا در بیایند.

 

Jaeger-LeCoultre Caliber 101

jaeger-lecoultre-caliber101

کوچک ترین موتور مکانیکی

کالیبر دستی 101 Jaeger-LeCoultre’s  نه تنها کوچک ترین کالیبر مکانیکی جهان است، بلکه این رکورد را خیلی پیش تر از پیشینان خود کسب کرد. این کالیبر که در سال 1929 ساخته شد، دارای 98 جزء است و فقط 1 گرم وزن دارد. ابعاد آن 14 میلی متر در 8/4 میلی متر در 4/3 میلی متر است. aeger-LeCoultre  هنوز هم این کالیبر را می سازد. هر جزء آن به صورت دستی ساخته می شوند و پیش از مونتاژ اصلاح می شوند، بنابراین، هر جز کالیبر 101 به صورت سفارشی ساخته می شود. تولید سالانۀ آن یک عدد دو رقمی است، هرچند که خود کالیبر محدود نیست. از قاب های زیبای ساعت های زنانه برای آن استفاده می کند.

 

Bulgari Octo Finissimo Tourbillon

bulgari-octo-finissimo-tourbillon

باریک ترین توربیلون

موتور Bulgari’s Octo Finissimo Tourbillon با ضخامت تنها 95/1 میلی متر نه تنها از یک سکۀ 5 فرانکی باریک تر است، بلکه امروزه باریک ترین ساعت توربیلون جهان است. Finissimo Tourbillon کالیبر BVL 268 را که 268 جزء دارد، در خود جای می دهد. راه حل های فنی مختلفی برای باریک نگه داشتن موتور طراحی شده اند. بخش های متحرک در هفت بولبرینگ کی چرخند در حالی که قاب توربیلون در نوعی کارتریج قرار گرفته است. یک مدل دوم اسکلتی آن در سال 2017 ارائه شد. آن نیز در یک قاب پلاتینی با قطر 40 میلی متر و ارتفاع 5 میلی متر قرار گرفته است.

 

رکوردشکنان
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم