جذابیت قطب نما

حالت مطالعه
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ نویسنده | مترجم:

جذابیت قطب نما: قطب نمای Bell & Ross BR 03-92
اگر بخواهیم مقایسه بکنیم، Bell & Ross هنوز هم یک چهرۀ جدید در صنعت ساعت سازی معاصر است. این شرکت که در سال 1992 ، درست در میان سال های به اصطلاح احیای ساعت مچی مکانیکی، تأسیس شد، توانسته است سابقۀ قوی و ظاهر قابل شناسایی ایجاد کند، و این به خاطر نشان تجاری اش است، طرح «مربع در دایره» که مستقیماً از ابزارهای آنالوگ مشاهده شده در داشبوردهای هواپیماهای نظامی الهام گرفته است. Bell & Ross برای اولین عرضۀ سال 2019 خود، یک ساعت با عرضۀ محدود معرفی کرده است که به کاوش طرح نظامی ادامه می دهد که در آن بر عناصر زیبایی شناختی ناوبری تأکید شده است. 
Bell & Ross BR 03-92 Bi-Compass

مدل Bell & Ross BR 03-92 Bi-Compass در 999 عدد عرضه شده و قیمت آن 3900 دلار است. 

این مدل که به درستی BR 03-92 Bi-Compass نامگذاری شده است، از طرح یک قطب نمای رادیویی به عنوان ویژگی اصلی خود استفاده می کند. طرح صفحۀ این ساعت به سه دایرۀ متحدالمرکز تقسیم شده است. داخلی ترین قسمت ساعت یک مثلث چاپ شده به رنگ سبز آبی دارد که به عنوان عقربۀ ساعت شمار عمل می کند. این مثلث روکش LumiNova دارد. با گذشت زمان، این قسمت از صفحه واقعاً می چرخد تا تغییر ساعت را نشان دهد. قسمت میانی اعداد ساعت و نشانگرها را به سبک قابل شناسایی Bell & Ross به همان رنگ سبز آبی دارد. همچنین یک صفحۀ تقویم نیز در این حلقه در ساعت 4:30 قرار گرفته است. 
 

یک حلقۀ شیب دار با خطوط تیره برای ثانیه ها و دقیقه ها قسمت میانی را از آخرین حلقه جدا می کند. این قسمت دارای اعداد عربی در هر 10 ثانیه / دقیقه است و لوگوی Bell& Ross در ساعت 12 قرار گرفته است. خطوط تیره روی حلقۀ شیب دار این قسمت و همچنین تقویم در ساعت 4:30 با یک رنگ متفاوت Super LumiNova سفید که با عقربه های دقیقه شمار و ثانیه شمار مطابقت دارد، نمایش داده شده است. Bell & Ross می گوید که این طرح رنگی مشابه همان رنگی است که در ابزارهای هوانوردی ارتش آمریکا استفاده شده است. قاب و صفحه از سرامیک مات سیاه است که ویژگی قوی آن ضد انعکاس نور بودن آن است.

هرچند این ساعت هیچ گونه کاربردی ناوبری واقعی ندارد، BR 03-92 Bi-Compass یکی از مهم ترین توسعه های تیم Bell & Ross بود. این برند می بایست یک دیسک فوق سبک برای قسمت داخلی بسازد تا اطمینان حاصل شود که نه ذخیرۀ نیرو و نه دقت ساعت تحت تأثیر قرار بگیرد.

درون قاب 42 میلی متر در 42 میلی متر، موتور BR-CAL.302  مبتنی بر Sellita SW 300-1 با ذخیرۀ نیروی 38 ساعته قرار دارد. این ساعت تا 100 متر در برابر آب مقاومت دارد، و با بندهای لاستیک سیاه و پارچۀ سنتزی سیاه عرضه شده است. 
 

 

جذابیت قطب نما
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم