موریس گراسمن (Moritz Grossmann)

حالت مطالعه
شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

موریس گراسمن (Moritz Grossmann) اولین ساعت مستطیلی خود را با مجموعۀ کرنر استون (Corner Stone Collection) عرضه می کند

موریس گراسمن مجموعه ای از نمایش های بین قاره ای را با دیدار از دوبی و توکیو در هفته های اخیر آغاز کرده است. این برند آلمانی، در توقف خود در 7 مارس در ژاپن مجموعۀ کرنراستون را که از پنج ساعت جدید که دارای قاب مستطیل شکل هستند، معرفی نمود. این طرح قاب برای اولین بار در موریس گراسمن استفاده شده است و این برند می بایست یک موتور داخلی را برای مطابقت با ابعاد جدید توسعه دهد. 

سه مدل مختلف صفحه و دو جنس متفاوت قاب در این پنج مدل استفاده شده اند که ساعت را به صورت قابل توجهی از نظر زیبایی شناسس تغییر می دهند. ترکیب های متفاوت به قرار زیر هستند: 

• صفحۀ نقره ای یکدست با جلای اپالین با قابی به رنگ های رز (Ref. MG-002145)  یا طلای سفید (Ref. MG-002144) که با اعداد و سایر تزئینات مطابقت دارد. عقربه ها رنگ منحصربفرد بنفش-قهوه ای دارند. پنجرۀ کوچک ثانیه شمار به شکل مربع است و یک قسمت مستطیلی شکل در مرکز صفحه نیز وجود دارد. 

moritz-grossmann

• صفحۀ نقره ای یکدست با جلای سیاه در قاب طلای سفید (Ref. MG-001910). اعداد عربی سفید روی صفحه چاپ شده ان و عقربه ها از استیل ضدزنگ براق ساخته شده اند. پنجرۀ کوچک ثانیه شمار، گرد است. 

moritz-grossmann

• صفحۀ میناکاری شدۀ سفید در قاب رز (Ref. MG-001950) یا طلای سفید (Ref. Mg-002142). اعداد، دقیقه شمارها، و ثانیه شمار به رنگ قهوه ای هستند. عقربه ها به رنگ منحصربفرد بنفش – قهوه ای هستند. پنجرۀ ثانیه شمار گرد است. این مدل در 25 عدد برای هر جنس قاب تولید خواهد شد. 

moritz-grossmann

از میان این پنج مدل، من شخصاً به مدل طلای سفید با صفحۀ سیاه که از نقرۀ یکدست ساخته شده است علاقمندم زیرا بی نهایت حرفه ای است و جذابیت رنگ سفید را که در مدل های بنو (Benu) و تفنات  (Tefnut) این برند دیده می شود، دارد. بقیۀ ساعت ها که انتظار دارم محبوبیت بیشتری به دست بیاورند، به شدت تأثیر جنبش آرت دکو (Art Deco) هستند، در حالی که صفحۀ سیاه بیشتر شبیه طراحی اصلی موریس گراسمن است . همچنین باید بگویم که عقربه ها، که همگی توسط خود برند در کارخانۀ گلاسهوت (Glashutte) به صورت دست ساز تولید می شوند. در کوره به رنگ بنفش – قهوه ای در می آیند که من قبلا در ساعت دیگری ندیده ام. 

moritz-grossmann

درون قاب مستطیلی، کالیبر 102.3 قرار دارد که موریس گراسمن به طور خاص برای مجموعۀ کرنراستون تولید کرده است تا با ابعاد ساختار قاب 29.5 در 46.6 در 9.76 میلیمتر مطابقت داشته باشد. موتور، شبیه یک بشکۀ بزرگ است که نیرو را به مدت 60 ساعت ذخیره می کند. آن به شیوۀ سفارشی گلاسهوت تولید شده است که چهار خط به صورت افقی در دو سوم صفحه و یک جلای آفتاب سوخته روی چرخ دنده اعمال شده اند. وزنۀ تراز و آرم موریس گراسمن با دست حکاکی شده است. موتور از تراز تولید گراسمن با چهار پیچ اینرسی و دو پیچ موازنه تشکیل شده است. 

در مورد قیمت هنوز توافقی حاصل نشده است. 

 

موریس گراسمن (Moritz Grossmann)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم