سالگرد جونگانز (Junghans)

حالت مطالعه
شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

جونگانز (Junghans) سالگرد خود را با ماکس بیل اتوماتیک 100 جار بائوهاوس (Max Bill Automatic 100 Jahre Bauhaus) جشن می گیرد
برند ساعت آلمانی جونگانز مدت هاست که به خاطر پایبندی اش به طرح های ساده الهام گرفته از بائوهاوس برای طرفداران خود شناخته شده است. بائوهاوس یک مکتب طراحی آلمانی است که در سال 1919 در ویمار (Weimar) بنیانگذاری شد. با صد ساله شدن بائوهاوس در سال 2019، جونگانز ساعت جدیدی را از مجموعۀ ماکس بیل عرضه کرده است که بیشترین پایبندی را به بائوهاوس دارد. در این متن بیشتر در مورد ساعت جونگانز مکس بیل اتوماتیک 100 جار بائوهاوس خواهید خواند. 
junghans-max-bill-automatic-100-jahre_bauhaus

برای افرادی که این برند را نمی شناسند باید گفت ماکس بیل (1908 - 1994) که نام طراح ساعت اصلی است، در مکتب بائوهاوس آموزش دید و صنعت خود را به شهر دسائو (Dessau) در سال 1925 گسترش داد. پس از بنیانگذاری ساختمان بائوهاوس در سال 1927، بیل از دیدن دیوارهای سفید و پنجره های بزرگ تیرۀ آن، و درهای بالک که به رنگ قرمز بودند، هیجان زده شد و از این عناصر زیبایی شناختی در کارهای خود در طی سال ها استفاده کرد، از قبیل ساعت های مچی ماکس بیل و ساعت های میزی و دیواری که برای جونگانز طراحی می شدند. ساعت جدید، که تنها در 1000 عدد تولید می شود، نه تنها میزبان این تأثیرات است، بلکه اولین ساعت جونگانز ماکس بیل است که نمایشی از کارهای داخلی آن در پشت قاب ارائه می دهد. قاب گرد 38 میلی متری از استیل ضدزنگ است و یک روکش مات آنتراسیت PVD دارد که نمای ساختمان بائوهاوس را به یاد می آورد. صفحۀ نقره ای مات یادآور دیوارهای سفید ساختمان دسائو است، در حالی که عقربه های قرمز و پنجرۀ تقویم رنگ درهای معروف آن ساختمان می باشد.

به گفتۀ جونگانز، بند خاکستری از رنگ بتن الهام گرفته است، مادۀ استفاده شده در ساخت بائوهاوس. نمای ساختمان، با پنجره های بازسازی شدۀ بزرگ، پشت قاب پیچ شدۀ ساعت را تزئین می کند، و از میان ساختار شبکه ای مانند خود موتور ساعت، کالیبر j800 را به نمایش می گذارد. این موتور بر ETA-2824-2 ساخت سوییس مبتنی است و ذخیرۀ نیرویی معادل 38 ساعت دارد. یک جزئیات قرمز رنگ دیگر را می توان در پشت قاب ساعت دید، که نماد در بائوهاوس است. قیمت این عرضۀ محدود 1000 عددی، هنوز اعلام نشده است. 
junghans-max-bill-automatic-100-jahre_bauhaus

 

سالگرد جونگانز (Junghans)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم