عرضۀ مجدد بریتلینگ نویتایمر (Breitling Navitimer)

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

پروازی از گذشته: عرضۀ مجدد بریتلینگ نویتایمر (Breitling Navitimer) Ref.8061959
در سال 1952، بریتلینگ نقش رهبری خود در تاریخ ساعت های هوانوردی را با عرضۀ نویتایمر تثبیت کرد. شصت سال پیش، بریتلینگ یکی از کلکسیونی ترین مدل هلی طرح اصلی آن ساعت، Ref.806 را عرضه کرد. امسال، این شرکت اعلام کرده است که یک مدل محدود و معاصر آن ساعت را ارائه می دهد که با وفاداری تمام تقریباً همۀ جزئیات این دوره را منعکس می کند. در این مقاله ما در مورد نویتایمر Ref. 8061959 خواهیم خواند که این هفته برای اولین بار در بازلورد 2019 عرضه می گردد. 
breitling_navitimer همانگونه که گروه طرفداران نویتایمر اصلی 1952 می دانند، این ساعت به ستون اصلی کابین های خلبانی دهه های 1950 و 1960 تبدیل شد. و این به خاطر طراحی فوق العاده اش بود که از یک قاب دوار لغزنده استفاده می کرد که باعث می شد خلبان بتواند محاسبات حیاتی پرواز را روی مچ دستش انجام دهد. مدل 1959 به دلیل صفحۀ تمام سیاه آن با صفحه های کوچک تر و استفاده از حاشیۀ دندانه دندانۀ قاب که شاید به گرفتن ساعت با دست های دست کش پوشیدۀ خلبان کمک می کرد، در میان مدل های گذشته و آیندۀ نویتایمر، برجسته بود.

مدل عرضۀ مجدد که از یک قاب 40.9 میلی متری از جنس استیل ضدزنگ استفاده می کند، جلا و ویژگی های مدل اصلی را داراست، و قاب دوار آن همان تعداد دنداده ها (94) را مانند مدل 1959 دارد. تعداد دندانه های روی قاب های نویتایمر در طی سال ها متفاوت بوده است، از 125 عدد در اوایل دهۀ 50 تا 93 عدد در سال 1960. پس این ویژگی بسیار اهمیت دارد و این مدل معاصر را به یک مدل خاص ربط می دهد.

صفحۀ سه تایی زیر کریستال آکریلیک گنبدی شکل، به جای یاقوت کبودهای امروزی و مدرن، برای استفاده از لوگوی بریتلینگ که تمامی حروف آن به صورت بزرگ نوشته شده است و یک آرم امضا نشده در زیر آن قابل توجه است. این آرم در گذشته برای ساعت های فروخته شده در بازار اروپا استفاده می شد، در حالی که بریتلینگ ها در ایالات متحده با لوگوی AOPA (به معنای اتحادیۀ مالکان هواپیماها و خلبانان، مترجم) به فروش می رسیدند. اعضای این اتحادیه به طور گسترده ای مدل نویتایمر را برگزیده بودند. 
 
در میان چند «الزام ساعت جدید برای مدرنیته» می توان به افزایش مقاوت در برابر آب تا 30 متر، استفاده از سوپر لومینوا (Super-LumiNova)  در عناصر صفحه (به رنگی که تقریباً شبیه مادۀ درخشان ساعت اصلی است)، و همانگونه که انتظار می رفت، موتور درون قاب اشاره نمود. کالیبر B09 ساخت بریتلینگ در تکرار کاملاً جدید با کوک دستی کالیبر اتوماتیک بریتلینگ B01 به طور گسترده ای در این برند مورد استفاده قرار گرفته است. کالیبر B09 مانند اجداد خود (و در حقیقت تمامی موتورهای استفاده شده در ساعت های بریتلینگ)، کواهی COSC را برای دقت دریافت کرده است؛ شامل یک کرونوگراف با چرخ ستونی و یک کلاچ عمودی  است و مقادیر زیادی نیرو به مدت 70 ساعت ذخیره می کند. بریتلینگ می گوید که این کالیبر برای تأمین نیروی سایر ساعت های تاریخی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 
breitling_navitimer بریتلینگ نویتایمر عرضۀ مجدد 1959 روی یک بند چرمی خاص قرار گرفته است که بند ساعت اصلی را به خاطر می آورد و با یک سگک استیل بسته می شود. قیمت این ساعت 8600 دلار تعیین شده است. 

 

عرضۀ مجدد بریتلینگ نویتایمر (Breitling Navitimer)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم