20 سالگی توربیلون سورین (Tourbilon Souverain)

حالت مطالعه
شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

اف پی ژورن 20 سالگی توربیلون سورین (Tourbilon Souverain) را با یک طرح جدید توربیلون عمودی جشن می گیرد

سال 2019 یک سال قابل توجه برای فرانسوا پاول ژورن (Francois-Paul Journe) و تولید کنندۀ او بود. این سال نه تنها بیستمین سالگرد کرونومتر رزونانس (Chronometre a Resonance) نمادین بود، بلکه بیستمین سالگرد توربیلون سورین بود.

توربیلون سورین از زمان اولین عرضۀ خود در سال 1999 به طور مداوم در کاتالوگ ژورن (Journe) حضور داشت. مدل اولیه یک عرضۀ محدود به 20 قطعه بود که مکانیزم remontoir degalite را داشت که نیروی دائمی اعمال می کند. ژورن توربیلون سورین را در سال 2003 با یک ثانیه شمار ددبیت (deadbeat) و ساخت موتور به رنگ رزگلد به روزرسانی کرد.

 برای گرامیداشت بیستمین سالگرد عرضۀ ساعت، ژورن، توربیلونی را توسعه داده است که دارای قاب عمودی است، به جای ساخت افقی سنتی. توربیلون عمودی با remontoir degalite و ثانیۀ ددبیت یک عرضۀ انقلابی است. به عبارت خود ژورن، مزیت این ساخت عمودی این است که «کارکرد توربیلون ثابت باقی می ماند، خواه ساعت به صورت افقی و صاف قرار گرفته باشد یا به پهلو، و بزرگی آن نیز یکسان است، خواه گیره به پهلو باش، یا افقی».

در اطراف قاب توربیلون، یک حلقۀ آینه ای مخروطی شکل، نور را متمرکز می کند و خود قاب را منعکس می سازد. یک بازتابندۀ دیگر روی قسمت موتور قرار گرفته است تا نور را در اطراف قاب توربیلون ایجاد کند. پل های طلای رز 4N که صفحۀ را تشکیل می دهند، با طرح های قوس دار تزئین شده اند و روی ساعت 3 با یک جواهر تزئین شده اند. توربیلون سورین عمودی همچنین دارای ذخیرۀ نیروی 80 ساعته است.

قاب 42 میلی متری با افزایش 2 میلی متری از طرح های قبلی توربیلون سورین از جنس پلاتینیوم برای مدل CHF 248400 یا رزگلد 18 عیار  برای مدل CHF 244500 ساخته شده است. ژورن اعلام کرده است که توربیلون سورین عمودی جایگزین مدل قبلی خواهد شد.


 

20 سالگی توربیلون سورین (Tourbilon Souverain)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم