رولکس چگونه ساعت هایش را می سازد؟ بخش دوم

حالت مطالعه
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ نویسنده | مترجم:

رولکس چگونه ساعت هایش را می سازد؟ بخش دوم

10 Things To Know About How Rolex Makes Watches Inside the Manufacture

 

 

رولکس یک برند شناخته شده در سراسر جهان است که طرفداران بسیار زیادی دارد، دوباره می خواهیم به اطلاعات جالبی از حقایق کاری و شرایط ساخت ساعت های رولکس بپردازیم.

پنج نکته در بخش اول بررسی شد، اکنون به بررسی پنج نکته دیگر می پردازیم:

 

 

6- رولکس و ساختار امنیتی...!

این تعجب آور نیست که رولکس مشتاق امنیت باشد. رولکس یکسری افرادی را به سبک جیمزباند برای کنترل امنیتی استخدام نموده که در بخش های زیر زمینی قرار دارند!

هر چیزی مستند و اسکن شده موجود می باشد، هر موتور ساعت رولکس دارای شماره سریال منحصر به فرد است و هم چنین بدنه ی ساعت ها هم دارای شناسه جداگانه ای هستند که این دو کد در اسناد موجود در کمپانی قابلیت کنترل و تطبیق با هم را دارند. امنیت این فضا به نحوی بالاست که برای ورود به هر بخش، با اسکن شدن تصویرعنبیه چشم افراد اجازه ی ورود داده می شود!

به هنگامی که قطعات در حال انتقال از بخشی به بخش دیگر می باشند، این امر با دقت و حفاظت کامل انجام می گیرد چرا که هر کدام از قطعات و ساعت ها از نظر ارزش مالی در درجه اهمیت بالایی قرار دارند.

 

 

10 Things To Know About How Rolex Makes Watches Inside the Manufacture

7 - ساعت های ضدآب رولکس با فشار آب واقعی تست می شوند!

تمامی ساعت های رولکس در برابر آب مورد ارزیابی قرار می گیرند، ساعت در یک  مخزن فضایی کوچک قرار می گیرد که از هوا پر شده است، به محض تغییر فشار، بخار هوا وارد بدنه می شود و مراحل تست بررسی می شود باید فشار هوا در تمامی بخش ها یکسان باشد. هر ساعت، قبل و بعد از قرار گرفتن موتور اصلی تست می شود.

هر ساعت غواصی بعد از تست هوا، مورد تست مقاومت آب قرار می گیرد. دستگاه و تجهیزات خاصی مورد نیاز است که آزمونی بسیار پیچیده است. ساعت را داخل دستگاه قرار می دهند، لوله های آن از آب پر شده اند که در برخی موارد فشاری در حدود 300 متر را تست می کنند.

مواردی از جمله گرم کردن و تست قطره ی آب سرد و تراکم ها بررسی می شوند که توسط یک سنسور نوری مقادیر آن کنترل می شود. کم تر از ،یکی در هزار، از این آزمون مردود می شوند!

اما برای ساعت های غواصی ماجرا هنوز تمام نشده، دستگاهی عجیب و پیشرفته وجود دارد که آزمون عمق را به شکلی پیچیده و دقیق انجام می دهد. تست ساعت ها بسیار زمان می برد چرا که این دستگاه قادر است ساعت را برای فشار معادل 12000 متر عمق، تست کند!

 

 

10 Things To Know About How Rolex Makes Watches Inside the Manufacture

 

8 - ارتشی مجرب برای رولکس کار می کنند!

رولکس استاندارد های پیچیده ای برای ساخت ساعت هایش دارد و این استاندارد ها شامل مواد اولیه مثل سنگ های قیمتی و الماس، یاقوت، زمرد و گوهر های مختلف هم هست. درهمین زمینه افرادی مجرب را برای خرید، جمع آوری؛ ترکیب و تست گوهرهایش به کار گرفته است. باید این اطمینان حاصل شود که این گوهر ها حتما سنگ طبیعی بوده اند. به همین علت از اشعه ی ایکس بهره برده و جعلی نبودن آنها کاملا بررسی می شوند.

رولکس اعلام کرده، که فقط در طول بیست سال بررسی جواهرات، تنها 2 عدد گوهر جعلی در تعداد 20 میلیون یافت شده است!

به نظر می رسد با توجه به این گزارش، کنترل کیفیت الماس ها کار بیهوده ای باشد اما به هر حال کیفیت اصل بسیار مهمی برای رولکس است و تا به امروز تست و آزمون گوهرهایش را الزامی می داند.

10 Things To Know About How Rolex Makes Watches Inside the Manufacture

 

9 - برای ساختن یک ساعت رولکس، چیزی در حدود یکسال زمان نیاز هست!

رولکس سالیانه تقریبا در حدود یک میلیون عدد ساعت تولید می کند اما کیفیت هر یک از ساعت هایش اهمیت بسیار بالایی دارد. به همین منظور همیشه در تلاش ساخت ساعت های با کیفیت بهتر بوده وهست.

یک مثال لازم به ذکر است، درباره ی صفحات مدرج صفحه ی ساعت که به صورت جداگانه توسط دست تنظیم و پرچ می شود اما در برندهای دیگر، ماشین آلات این کار را انجام می دهند. رولکس معتقد است که چشم انسان قادر است نقاط ضعف را بهتر از تجهیزات مکانیکی مشاهده کند، بنابراین زمان بسیاری برای ساخت ساعت لازم است تا دقت لازم هم در نظر گرفته شود.

10 Things To Know About How Rolex Makes Watches Inside the Manufacture

 

 

10 -  رولکس و عدم وابستگی

با بازگو کردن ویژگی های نام برده شده، دیگر جای تعجبی وجود ندارد که رولکس کاملا مستقل و خود کفا باشد و هم چنین با توجه به موارد بالا واضح است که رولکس از موفق ترین برند های ساعت، در سراسر دنیا ست.

تمام تجهیزات و مواد اولیه به کار رفته در ساعت های رولکس، طلا ، گوهر و الماس؛ فلزات به کار رفته و قطعات و شیشه و.... تحت بررسی و کنترل و زیر نظر این کمپانی بوده و شاید همین یکپارچگی در کیفیت می تواند علت اصلی پر طرفدار بودن این برند باشد.

رولکس چگونه ساعت هایش را می سازد؟ بخش دوم
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم