از لنکستر تا لالالند

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

از لنکستر تا لالالند: شرکت ساعت سازی RGM ساعت PS-801-Skeleton را در واچ تایم لس آنجلس عرضه می کند

حدود یک دهه پیش، رونالد جی مورفی (Ronald G. Murphy) از شرکت ساعت سازی RGM کاری کاملاً غیرمنتظره انجام داد. مورفی با به چالش کشیدن انتظارات مرسوم در صنعت ساعت سازی، اولین موتور ساخت آمریکا را طراحی و اجرا نمود. این موتور که کالیبر 801 نامیده شد، در سال 2010 در توربیلون پنیسیلوانیای RGM (RGM Pennsylvania Tourbillon) که دارای کالیبر MM2 بود، دنبال شد، با توربیلونی که کاملاً در قلب صنعت ساعت لنکستر، PA ساخته شد. در سال 2013، RGM بیستمین سالگرد خود را با سومین موتور ساخت داخلی، یعنی کالیبر 20 جشن گرفت. پنج سال بعد، موتور شماره 4 عرضه شد که از کالیبر 801 به عنوان پایه استفاده کرده و یک ثانیه شمار مرکزی اضافه نمود. امسال، مورفی یک بار دیگر با یک طراحی اسکلتی که بیش از یک سال به طول انجامید، به کالیبر 801 بازمی گردد.

the-rgm-ps-801-skeleton

اسکلت PS-801 دارای یک پلاک طلای در زیر صفحه است که نشانگر ثانیه ها را به سه قسمت تقسیم کند. ثانیه شمار سه بازویی باعث می شود که موتور و فنر آن به خوبی قابل رویت باشد. طول متفاوت بازوهای ثانیه شمار خواندن ثانیه ها را آسان می کند. تمامی اجزاء موتور با استفاده از تکنیک های سنتی با دست کار شده اند.

the-rgm-ps-801-skeleton

مورفی اظهار می کند که در طراحی این ساعت از ساعت های اسکلتی اوایل قرن بیستم الهام گرفته است که تزئینات کمتری نسبت به ساعت های امروزی داشتند و بیشتر روی کارکرد ساعت تمرکز داشتند تا عناصر زیبایی شناختی صرف. اسکلت PS-801 درون یک قاب استیل ضد زنگ براق از سری پنیسیلوانیا قرار گرفته است که در لنکستر، PA به صورت دست ساز تولید می شود.

 

از لنکستر تا لالالند
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم