شب جوایز: اُسکار ساعت سازی

حالت مطالعه
شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

شب جوایز: سه ساعت که در واچ تایم لس آنجلس که اسکار ساعت سازی را برنده شدند
هالیوود کلاً با جوایز سروکار دارد – اسکار، گلدن گلوب، امیز، و غیره – پس بیراه نیست که اولین رویداد واچ تایم لس آنجلس در میان انواع و اقسام ساعت های لوکسی که در آن به نمایش گذاشته شده بود، تعدادی ساعت داشت که به آنها بزرگترین افتخار ساعت سازی، یعنی جایزۀ جشنوارۀ ژنو، اعطاء شد. اینجا برندگان این رویداد معرفی می شوند. 


بووت رسیتال 22 گرند رسیتال (Bovet Recital 22 Grand Recital)، برندۀ جایزۀ Aiguille d’Or ، جایزۀ برتر GPHG 2018، سومین و آخرین ساعت از مجموعۀ سه تایی است که با توربیلون شوتینگ استار رسیتال 18 در سال 2016 (Recital 18 Shooting Star Tourbillon) آغاز شد و با ریستال 20 آستریوم در سال 2017 (Recital 20 Asterium) ادامه یافت. قاب این ساعت به عنوان یک تلوریوم ساعت  سازی عمل می کند، که شامل یک تصویر خیره کنندۀ نیم کره از زمین روی ساعت 12 و یک توربیلون طیار روی ساعت 6 است که خورشید را با یک پل حمل کننده نشان می دهد که به صورت اشعه های آتشین از بدنۀ خورشید خارج می شوند. در نهایت، یک ماه کروی شکل بر اساس طول دقیق گردش آن، یعتی یک دورّ 53/29 روزه دور زمین می چرخد. 
Bovet Récital 22 Grand Récital پارمجیانی توریک همیسفر رتروگرید (Parmigiani Toric Hemispheres Retrograde) که جایزۀ ساعت مسافرتی را در GPHG 2017 به دست آورد، اصالتاً طوری طراحی شده است تا امکان اینکه دو منطقۀ زمای در نزدیک ترین دقیقه با هم همراه شوند، فراهم کند. موتور این ساعت که توسط بنیانگذار این برند، مایکل پارمجیانی طراحی شده است، و بخشی از اسم خود را از او می گیرد، از یک ماژول شاخص دار برای کنترل منطقۀ زمانی استفاده می کند که توسط یک تاج روی ساعت 2 به کار می افتد. زمانی که تاج به بیرون کشیده می شود، ماژول از موتور اصلی خود جدا می شود، که این کار تنظیم جداگانۀ دومین منطقۀ زمانی را امکان پذیر می سازد که روی زیر صفحۀ ساعت 12 قرار دارد. زمانی که این تاج مجدداً به داخل فشرده می شود، منطقۀ زمانی اصلی و منطقۀ زمانی دوم همزمان در فاصلۀ مطلوب تنظیم می شود. 
Bovet Récital 22 Grand Récital دی بتهون دی بی 25 استاری وریوس کرونومتر توربیلون (De Bethune’s DB25 Starry Varius Chronomtre Tourbillon) جایزۀ GPHG سال 2018 را برای بهترین ساعت کرونومتر به خانه برد. این ساعت نقوش ستاره شناسی را که این برند مستقل در دهۀ گذشته به خاطر آنها شهرت یافته است، به سطح بالاتری می برد، و به مشتری این اختیار را می دهد که صفحۀ آسمان شب ساعت را به هر تاریخ و موقعیت جغرافیایی دلخواه خود تغییر دهد. هر ستاره به وسیلۀ سوزن های طلایی نشان داده می شود. الگوی کهکشان راه شیری از طریق تکنیک سنتی برگ طلا ایجاد شده و توسط پرتو لیزر تقویت شده است. قاب باریک آن از تیتانیوم درجۀ 5 ساخته شده و 42 میلی متر قطر دارد. 
Bovet Récital 22 Grand Récital

 

شب جوایز: اُسکار ساعت سازی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم