کرونوگراف مون بلانک 1858 (Montblanc 1858 split second chronograph)

حالت مطالعه
شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

کرونوگراف مون بلانک  1858 (Montblanc 1858 split second chronograph) یک ساعت نظامی کلاسیک مینروا (classic Minerva Military watch) را احیا می کند

مجموعه ساعت های مدرن مون بلانک بخش اعظمی از ویژگی زیبایی شناختی خود را از ساعت های تاریخی مینروا می گیرد – یک سازندۀ پیشرو سوئیسی کرونوگراف هایی که آتلیۀ اجدادیشان در سال 2006 توسط ریچمونت (Richmont) خریداری شد و به عنوان کارگاه مون بلانک احیا شد. آخرین عرضۀ این برند، کرونوگرف 1858 مون بلانک، تولید محدود 100، مجسم کنندۀ ساعت های نظامی مینروا متعلق به دهۀ 1930 در سبک لوکس و مدرن متمایزی است.

Montblanc 1858 Split Second Chronograph

این ساعت دارای یک قاب 44 میلی متری از جنس برنز ساتینه، فلزی که پیشتر در ساعت های کلاسیک با کیفیت مون بلانک استفاده می شود، و یک صفحۀ لاکی مشکی با جزئیات به رنگ رزگلد است که به زیبایی ظاهر قاب را بازتاب می دهند. بر اساس یک ساعت کرونوگراف افسانه ای مینروا (تصویر زیر)، صفحه توسط دو مقیاس کلاسیک در پیرامون خود تعریف می شود.

این کرونوگراف نظامی مینروا متعلق به دهۀ 1930 الهام بخش بوده است.

یکی از این مقیاس ها، تله متر است که برای اندازه گیری مسافت بر اساس پدیده های قابل مشاهده و قابل شنیدن استفاده می شود – یعنی بر اساس زمان بین جرقۀ برق و اولین غرش رعد، محاسبۀ اینکه یک طوفان از دارندۀ ساعت چقدر فاصله دارد. مقیاس دیگر یک مقیاس سرعت سنج قدیمی، حلزونی در مرکز صفحه برای اندازه گیری سرعت یک جسم متحرک در یک مسافت مشخص است. هر دو مقیاس از کارکرد خود کرونوگراف استفاده می کنند، که توسط یک فشاردهنده در تاج به کار می افتند. این کرونوگراف به یک ابزار تقسیم کنندۀ ثانیه مجهز است که توسط یک فشار دهندۀ دیگر در ساعت 2 به کار می افتند که از دو عقربۀ ثانیه شمار جداگانۀ کرونوگراف استفاده می کند و کاربر را قادر می سازد تا بدون ایجاد وقفه در اندازه گیری فواصل زمانی طولانی تر، زمان های بینابینی را اندازه بگیرد. این نوع تخصص در کرونوگراف در دنیای ساعت های امروزی نادر است و یک تخصص تاریخی مینرواست که اکنون در تولیدات مون بلانک استفاده شده است.

 

موتور کرونوگراف استفاده شده کالیبر مون بلانک جدید MB M16.31 است، یک موتور با کوک دستی با دو چرخ ستونی 0 یکی که کرونوگراف را به کار می اندازد، و دیگر کارکرد ثانیۀ تقسیم شده را به راه می اندازد – در کنار همراستایی افقی، ذخیرۀ نیروی 50 ساعته، و یک چرخ تعادل پیچ شدۀ بزرگ با 18000 vph. موتور، مانند قاب و صفحه، از تاریخ الهام می گیرد، آن بر اساس کالیبر 17.29 مینروای دهۀ 1930  ساخته شده است.

مون بلانک در میان 27 برند حاضر در واچ تایک لس آنجلس در سوم و چهارم ماه می قرار دارد.

 

کرونوگراف مون بلانک 1858 (Montblanc 1858 split second chronograph)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم