لورنت فریه (Laurent Ferrier) با توربیلون گرند اسپرت

حالت مطالعه
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

لورنت فریه با توربیلون گرند اسپرت به تاریخچۀ مسابقات خود تلنگر می زند
لورنت فریه (Laurent Ferrier) اخیراً برای گرامی داشتن دو سالگرد مهم، اولین ساعت اسپرت خود را عرضه کرده است. ساعت مذبور توربیلون گرند اسپرت (Tourbillon Grand Sport ) است، بازگشتی به ساعت های اسپرت لوکس که در دهۀ 1970 عرضه شدند. 
laurent-ferrier-tourbillon-grand-sport پیش از اینکه لورنت فریه برند خود را با نام خورد عرضه کند، یک هوادار مشتاق مسابقات اتومبیل رانی بود و حتی در مسابقات افسانه ای 24 ساعته Le Mans برای هفت بار شرکت کرد و دو بار نیز در سال 1977 برنده شد. در سال 1979، او به همراه دوست غواص و صنعتگر خود، فرانسوا سروانین (Froncois Servanin)  با ماشین پورشۀ 935T خود شرکت کردند و سوم شدند. آن دو در سال 2010 برند ساعت لورنت فریه را تأسیس کردند. در حقیقت، سال 2019 دهمین سالگرد تولد اولین توربیلون این برند نیز هست. 
 
اولین ساعت اسپرت این برند، که به خاطر خطوط مشخص و زیبایش شهرت دارد، دارای یک قاب منحصربه فرد استیل ضد زنگ است که شکل آن چیزی بین شکل یک کوسن و بشکه است. در حالی که قاب صیقلی آن 44 میلی متر قطر دارد، در یک قاب کوسن شکل با لبه های پولیش شده قرار دارد و تاج پیازی شکل را دربرمی گیرد. یک پشت قاب کریستال یاقوت کبود حرکت توربیلون را به صورت بی وقفه نشان می دهد. این قاب تا عمق 100 متری در براب آب مقاومت دارد. 
laurent-ferrier-tourbillon-grand-sport صفحۀ توربیلون گرند اسپرت به رنگ قهوه ای – خاکستری دودی است و عقربه ها و شاخص های عدد نارنجی براق دارد. صفحۀ آن با یک کریستال یاقوت کبود کروی شکل محافظت می گردد که باعث صاف تر دیده شدن صفحه شده و از کنار یک نیمرخ گرد زیبا به آن می دهد. قاب با یک بند قهوه ای – خاکستری با بست سه لبه همراه شده است. 
 

نیروی لازم برای ساعت توسط یک موتور با کوک دستی فراهم می شود که شامل فنر توربیلون نیز می باشد. توربیلون که با دو فنر تعادل تعبیه شده است، از پشت قاب قابل مشاهده است. دو فنر تعادل برعکس جابجایی جانبی محور تعادل را خنثی می کنند، در حالی که توربیلون تغییرات در سرعت را در تمامی موقعیت های عمودی جبران می کند. این موتور یک کرونومتر تحت لیسانس رصدخانۀ بزانکون (Besançon Observatory) می باشد.

در ساخت موتور از مدل های مهم کرونومتری قرن نوزده با سیستم دستی کوک که دارای صدای مشخص تیک تاک مکانیکی بودند که در زمان کوک شدن به گوش می رسید، الهام گرفته شده است. موتور آن ظاهری صیقلی روتانیوم دارد که آن را اسپرت تر می کند. 


توربیلون گرند اسپرت لورنت فریه تنها در 12 عدد به صورت محدود تولید شده است و 185000 دلار قیمت دارد. همچنین، هر ساعت یک جعبۀ مخصوص دارد که حاوی یک پلاک یادگاری است. 

 

لورنت فریه (Laurent Ferrier) با توربیلون گرند اسپرت
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم