کرونوگراف تیسوت هریتیج 1973 (Tissot Heritage 1973 Chronograph)

حالت مطالعه
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

کرونوگراف تیسوت هریتیج 1973 (Tissot Heritage 1973 Chronograph) یکی از عرضه های کم ارزش پنداشته شدۀ 2019 است

علیرغم حضور گستردۀ تیسوت در بازار، گاهی اوقات به نظر می رسد که اکثر عرضه های تیسوت توجه بسیاری از علاقمندان ساعت را جلب نمی کنند. در ماه آوریل، این برند متعلق به گروه سواچ یک کرونوگراف کلاسیک عرضه کرد که از هدایتگر تیسوت (Tissot Navigator) الهام گرفته است، ساعتی که تیسوت در اوایل دهۀ 1970 معرفی کرد و رانندۀ فرمول یک سوئیس، لوریس کسل (Loris Kessel) از آن استفاده می کرد. ساعت جدید با عرضۀ محدود، در مجموعۀ مشتاقان ساعت تیسوت قرار می گیرد و کرونوگراف 1973 نام دارد که از سال عرضۀ هدایتگر تیسوت برای اولین بار عرضه شدند.

Tissot Heritage 1973 Chronograph

تیسوت یک بار دیگر با اتومبیلرانی کسل همکاری کرد، این بار با مشارکت رونی کسل (Ronnie Kessel) پسر لوریس، برای تولید و بازاریابی ساعت. این ساعت که تنها در 1973 قطعه تولید می شود (می توانید حدس بزنید که این عدد از کجا آمده است)، یک قاب بسیار کلاسیک و کوسنی شکل با ابعاد مدرن تر 43 میلی متر در 9/14 میلی متر دارد و در کل دارای سطح صاف و صیقلی است.

صفحۀ آن شن شویی شده و دارای زیرمجموعه ها و صفحه های سیاه رنگی روی ساعت های 3، 6 و 9 است که بین صفحه های ساعت 3 و 6 یک پنجرۀ تقویم روی 4:30 به سبک محبوب پاندا قرار دارد. رنگ نارنجی روی عقربه های کرونوگراف از طراحی هدایتگر الهام گرفته است و در ظاهر تک رنگ ساعت تنوعی ایجاد می کند. پیرامون صفحۀ ساعت، یک مقیاس مشکی رنگ تاکیمتر قرار دارد. مقاومت این ساعت در برابر آب 100 متر برآورد شده است.

 

درون ساعت، کالیبر والجوکس 7753 اتوماتیک (Valjoux 7753) با فرکانس 4 هرتز با ذخیرۀ نیروی 46 ساعته قرار دارد. این موتور از طریق شیشۀ معدنی پشت قاب – کریستال یاقوت کبود برای شیشۀ برجستۀ روی ساعت استفاده شده است – قابل رویت است. طراحی روتور ساده است و لوگوی تیسوت روی آن حک شده است. موتور 7753 در تنظیم تقویم کمی قلق دارد، زیرا شما می بایست برای جلو بردن آن از یک ابزار اختصاصی برای دسترسی به دکمه ای که روی قاب روی ساعت 10 قرار گرفته است، استفاده کنید.

Tissot Heritage 1973 Chronograph

کرونوگراف تیسوت هریتیج 1973 روی یک بند چرم گاوی مشکی رنگ قرار گرفته است که در واقع تکرار طرح تیسوت است که در دهۀ 1960 ابداع و ثبت شده است. قیمت این ساعت، در زمان عرضۀ آن در تابستان امسال، حدود 2250 دلار برآورد شده است.

Tissot Heritage 1973 Chronograph

 

کرونوگراف تیسوت هریتیج 1973 (Tissot Heritage 1973 Chronograph)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم