زنیت (Zenith) توربیلون فوزی (Fusee)

حالت مطالعه
ﺳﻪشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

خارج از زنجیره: زنیت توربیلون فوزی را به چالش می کشد

فوزی (Fusee) و مکانیزم زنجیره ای جایگاه آن را از قرن پانزدهم در تاریخ ساعت سازی به عنوان اکوالایزری (equalizer)  که کشش فنر اصلی را یکنواخت می کند، تثبیت کرده است. هدف آن چیست؟ بهبود دقت ساعت در سراسر ذخیرۀ نیروی ساعت. در رابطه با اعمال نیروی ثابت فوزی و سیستم زنجیره ای در ساعت ها، زنیت همواره یک نام معتبر بوده است. ما البته در مورد ساعت زنیت آکادمی گورجس فاور –جاکوت (Zenith Academy Georges Favre-Jacot) صحبت می کنیم. این ساعت که با نام بنیانگذار برند لی لوکلی (Le Locle) نامگذاری شده است، در سال 2016 برای گرامیداشت 150 سالگی زنیت تولید شد.

the-zenith-defy-fuse-tourbillon

در سال 2019 ، توربیلون فوزی دیفای (Defy Fusee Tourbillon) به عنوان تلاش مخصوص برند برای مدرنیزه کردن معماری موتور مکانیزم نیروی ثابت با ترکیب کردن آن با یک توربیلون تولید شد. آخرین مدل مجموعۀ دیفای که در دو جنس متمایز قاب، کربن و پلاتینیوم، هر دو با قطر 44 میلی متر موحود است، دارای کالیبر ال پریمرو 4805 SK می باشد.

 

این کالیبر دارای یک فوزی یکپارچه و مکانیزم زنجیره ای است که در قسمت بالایی صفحه قابل مشاهده است. زنجیره شامل 575 جزء آبی پررنگ است که تک تک به صورت دستی سر هم شده اند. در موقعیت ساعت 6، یک طرح قاب توربیلون جدید با چرخ تعادل غیر مرکزی مخصوص زنیت را می توان دید که در هر 60 ثانیه یک دور کامل می چرخد. قاب توربیلون با رنگ جذاب فوزی و زنجیره همخوانی دارد. در قسمت راست قاب توربیلون یک نشانگر قرمز رنگ ذخیرۀ نیرو قرار دارد که 50 ساعت کار مستقل را به نمایش می گذارد.

the-zenith-defy-fuse-tourbillon

اولین مدل توربیلون فوزی دیفای در قاب کربن سبک عرضه شده است. صفحۀ باز آن نشانگر الیاف کربنی شامل عناصر اسکلتی مرکزی می باشند. این ساعت که تنها در 50 قطعه تولید شده است، به راحتی روی یک بند لاستیکی مشکی با دوخت آبی رنگ در اطراف آن می نشیند. قیمت آن 80900 دلار است.

 

مدل پلاتینیومی، که تنها 10 عدد از آن موجود است، ظاهر جذاب صفحۀ باز آبی و آنتراسیت دارد. بند آن از لاستیک مشکی با روکش چرم سوسمار است.

 

زنیت (Zenith) توربیلون فوزی (Fusee)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم