زنیت ال پریمرو (El Primero)

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

زنیت آخرین قطعۀ پازل پنجاهمین سالگرد خود را با ال پریمرو A384 ریوایوال – تصاویر زندۀ انحصاری ارائه می دهد
در طول سال 2019، ما شاهد بودیم که زنیت پنجاهمین سالگرد کالیبر افسانه ای ال پریمرو (El Primero) را به شیوه های گوناگون گرامی می دارد – عرضۀ سری سه قطعۀ کلاسیک که نشانگر سه عصر مختلف هستند؛ راه اندازی دیفای اینونتور (Defy Inventor) که نسل بعدی پیشرفت زمانسنجی ال پریمرو قلمداد می گردد؛ حنی یک نسخۀ توربیلون دوبل در خانوادۀ دیفای ال پریمرو. شب گذشته در نیویورک، زنیت آخرین مدل خود در جشن نیم قرنی شدن را عرضه کرد که شاید به طور بسیار مشتاقانه ای مورد انتظار بود – یک نسخۀ بسیار دقیق از زنیت ال پریمرو A384 اصلی، اولین ساعت مچی که دارای موتور پیشگام کرونوگراف فرکانس بالاست. 
Zenith  El Primero A384

برای تولید دقیق ترین ساعت تاریخ، ساعت سازان زنیت ال پریمرو A384 از رویکرد «مهندسی معکوس» استفاده کردند، به طوری که هر جزء مدل اصلی 1969 را دیجیتال کردند – بله این مدل، با طرح پاندای سیاه و سفید، حتی از مدل A386 که با صفحه های آبی – نقره ای اش برای سری جشن پنجاهمین سالگرد تولید شده بود، از نظر بازتولید تمامی عناصر با دقت تمام، گوی سبقت را ربود. مهم ترینِ این عناصر شامل قطر 37 میلی متری، قاب استیل ضدزنگ، صفحۀ براق سیاه و سفید با تاکی متر پیرامونی، و دکمه های قارچی شکل کرونوگراف روی ساعت های 2 و 4.  
Zenith  El Primero A384

البته زنیت چند مورد از عناصر ریوایوال A384 را که آن را با ظرافت تمام از مدل اصلی 1969 متمایز می ساختند، مدرنیزه کرد. کریستال آن یاقوت کبود است، نه شیشۀ آکریلیک که در زمان عرضۀ ال پریمرو در سراسر صنعت ساعت سازی مورد استفاده قرار می گرفت، و پشت قاب که در مدل کلاسیک استیل محکم است، یک پنجرۀ روشن را نشان می دهد، نقطۀ عطفی برای تمامی طرفدارن معاصر که نه تنها به تاریخچه و مهارت فنی ال پریمرو، بلکه به زیبایی آن نیز عادت کرده اند. کالیبر 400 ال پریمرو که از پشت قاب قابل رویت است – به روزترین مدل که در طی پنجاه سال پس از عرضۀ اولین مدل آن به تکامل رسیده است – نشانگر یک به روزرسانی اصلی دیگر است. 
Zenith  El Primero A384 از سایر ابعاد اصلی، ال پریمرو A384 ریوایوال کاملاً به مدل اصلی وفادار است، با دستۀ کرونوگراف قرمزرنگ مرکزی (و به نبود وزنۀ تعادل ستاره ای شکل زنیت که در مدل های جدیدتر وجود دارد، دقت کنید)، شمارشگر 30 دقیقه ای روی ساعت 3، شمارشگر 12 ساعته روی ساعت 6، و ثانیه شمار کوچک روی ساعت 9، و پنجرۀ تقویم در موقت 4:30؛ حتی فونت اعداد که روی چرخ تقویم استفاده شده است، یکسان یا کوچک تر به نظر می رسد. این ساعت روی یک بند چرم سوسمار مشکی رنگ با خطوط سیاه قرار خواهد گرفت که ظاهر کلاسیک آن را تکمیل می کند. با این حال، برای کسانی که به دنبال دقیق ترین ترکیب می گردند، مدلی با دستبند استیل نردبانی از نوع مدل 1969 عرضه خواهد شد. و بهتر از همه و شاید شگفت انگیزتر برای مجموعه داران و طرفداران اینکه مدل زنیت ال پریمرو A384 ریوایوال یک عرضۀ محدود نیست، به این معنا که این ساعت از نظر زنیت «انحصاری اما قابل دستیابی» است. قیمت: 7900 دلار. 
Zenith  El Primero A384  

زنیت ال پریمرو (El Primero)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم