معرفی رولکس (Oyster Perpetual Yacht Master 42)

حالت مطالعه
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

یک قایق بزرگتر: معرفی رولکس اویستر پرپچوال یکت مستر 42 (Rolex Oyster Perpetual Yacht Master 42)
«ما به قایق بزرگتری نیاز خواهیم داشت»، این جملۀ معروفی است که کلانتر برادی پس از نگاه کردن به کوسه در فیلم آرواره (Jaws) ادا کرد. ظاهراً رولکس نیز همین حس را در میان طرفداران (و طرفداران بالقوه) ساعت های اسپرت – لوکس با تم دریایی، یکت مستر، تشخیص داده است، زیرا در بازلورد امسال، این برند یکت مستر را با نسبت های بزرگتری در مقایسه با مدل های گذشته ارائه داد. اینجا ما در مورد نکات برجستۀ رولکس اویستر پرپچوال یکت مستر 42 گشتی می زنیم. 
Rolex Oyster Perpetual Yacht-Master 42 پیش از هرچیز، یکت مستر 42 برای ارائۀ اولین قاب طلای سفید در مجموعۀ یکت مستر، و همچنین اولین بودن در خانواده از نظر استفاده از کالیبر خودکار 3235  قابل توجه است. قسمت میانی قاب اویستر 42 میلی متر اندازه دارد – بزرگتر از مدل های موجود در اندازه های 37 و 40 میلی متری – و از طلای سفید 18 عیار ساخته شده است، در حالی که قاب دوسویه، با لبۀ کنگره دار به منظور قابلیت در دست گرفتن آسان تر، که سراکروم در آن تزریق شده است، با مقیاس 60 دقیقه ای به سبک ساعت های غواصی کلاسیک، به رنگ مشکی مات برای تکمیل کردن ظاهر مشکی صفحه تعبیه شده است. 
 
 

صفحه زیر یک کریستال یاقوت کبود ضدخش قرار گرفته است، با لنز آشنای سیکلاپس (Cyclops) برای بزرگنمایی صفحۀ تقویم که روی ساعت 3 قرار گرفته است. عقربه های پهن و نشانگرهای برجستۀ ساعت از طلای 18 عیار سفید ساخته شده و با کرومالایت (Chromalight) روکش شده است، یک مادۀ درخشان انحصاری ساخته شده توسط رولکس که درخشش آن دوام بیشتری نسبت به سوپر لومینوا دارد. مقاومت 100 متری ساعت در زیر آب که به طور قابل توجهی کمتر از مقاوت 1000 متری مدل های قبلی یکت مستر با قاب های کوچک است، توسط تاج پیچ کوک تضمین می شود که به سیستم ضدآب سه قفلۀ رولکس مجهز است. 

موتور این ساعت که با موتور استفاده شده در مدل جدیداً اصلاح شدۀ رولکس سی دولر (Rolex Sea-Dweller) یکسان است، تا هفتاد ساعت ذخیرۀ نیرو دارد و از تست های دقت بسیار حساس رولکس سربلند بیرون آمده است. مانند تمامی موتورهای ساخت رولکس از سال 2015، کالیبر خودکار 3235 از فنر کرونرجی ثبت شده استفاده می کند که از فسفر نیکل مقاوم دربرابر مغناطیس استفاده می کند. نوسان سنج از یک فنر اصلی ساخته شده از آلیاژ انحصاری رولکس که پاراکروم نامیده می شود استفاده می کند که بهتر از فنرهای قبلی در برابر لرزش و شوک مقاومت کرده و در نتیجه، بنا به رولکس، دقت زمان سنجی را تا 10 برابر افزایش می دهد. همچنین از سال 2015، مجموعه تست هایی که ساعت رولکس باید از آنها عبور کند، دو برابر دقیق تر از سایر آزمون هاست. به عبار دیگر هر ساعت با دقت 2+/2- ثانیه در روز تست می شود. 
Rolex Oyster Perpetual Yacht-Master 42 یکت مستر 42 روی دستبند ثبت شدۀ رولکس به نام ایسترفلکس (Oysterflex) ثبت شده است. هرچند این دستبند در نگاه اول بسیار شبیه بند لاستیکی کم و بیش سنتی است، رولکس اصرار دارد که آن را به عنوان یک دستبند طبقه بندی کند. این ساعت با دستبند اویسترفلکس رولکس و بست امنیتی آن روی مچ بسته می شود. قیمت آن 27800 دلار است. 
 

معرفی رولکس (Oyster Perpetual Yacht Master 42)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم