جیرارد پرگو (Girard-Perregaux) مدل ماه آبی

حالت مطالعه
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

جیرارد پرگو مدل ماه آبی 1966 را به آسمان خود اضافه می کند

زمانی که جیرارد پرگو (Girard-Perregaux) جایزۀ زمانسنجی را در سال 1966 در رصدخانۀ نوشاتل (Neuchâtel Observatory ) برنده شد، هنوز سه سال مانده بود تا انسان برای اولین بار پا بر روی کرۀ ماه بگذارد. با این وجود، معرفی مدل ماه آبی 1966 (1966 Blue Moon)، جدیدترین آیتم مجموعۀ کلاسیک 1966 این سازنده، در پنجاهمین سالگرد سفر انسان به ماه در سال 1969، واقعاً به جا و مناسب به نظر می رسد. اینجا به این مدل نگاهی دقیق تر می اندازیم.

این ساعت همان تم «از زمین تا آسمان» را که جیرارد پرگو به عنوان عنصر هماهنگ کنندۀ مجموعۀ 2019 خود انتخاب کرده است، ادامه می دهد. این تم نه تنها کل خانوادۀ جدید، لوراتو ابسولوت (Laureato Absolute) را دربرمی گیرد، بلکه جدیداً نسخه های جدید مدل های قبلی را نیز درگیر کرده است، مانند مدل کلاسیک زمین تا آسمان 1945 (Vintage 1945 Earth to Sky). مانند تمامی مدل های قبلی، ماه آبی 1966 دارای قابی از استیل سیاه میکروبلاست شده عمل آوری شده با DLC و صفحه ای به رنگ آبی تیره که آسمان شب را به یاد می آورد. قطر قاب گرد آن 40 میلی متر بوده و تا عمق 30 متر زیر آب مقاومت دارد و کریستال یاقوت کبود ضدانعکاس از صفحۀ آن محافظت می کند. صفحۀ ساعت کمی انحنا و جلوۀ شیبدار دارد، طوری که مرکز آن آبی رنگ است و به سمت لبه ها به سیاهی می گراید؛ آن به سبک سایر صفحه ها در مجموعۀ 1966 طراحی شده است، با عقربه های منحتی برگ شکل و نشانگرهای عصایی ساعت. ویژگی جدید در این مدل نمایش تقویم روی ساعت 6 است، که یک «31» قرمزرنگ انتهای ماه را نشان می دهد، و اطراف آن به زیبایی فاز ماه نمایش داده می شود.

موتور آن کالیبر خودکار GP03300-0115 جیرارد پرگو است که پشت قاب یاقوت کبود متالیزه قرار دارد، عنصر دیگری که در مدل های زمین تا آسمان این برند سوئیسی رایج است. به عنوان یک مدل دیگر از موتور GP03300، این موتور از 276 قطعه تشکیل شده است و ادعا می کند که کارایی اش کمتر از شش مدل هاوت هورولوگری (Haute horologerie) نیست که شامل موارد زیر می باشد: دانه بندی دایره ای، ابزار تراش، صیقل آینده ای روی صفحۀ اصلی و آینه ها، حسگر حرارتی روی پیچ ها، و côtes de Genève روی روتور. موتور با فرکانس 28800 vph کار می کند و در صورت کوک کامل تا 46 ساعت ذخیرۀ نیرو دارد. مدل ماه آبی 1966 جیرارد پرگو با یک بند چرم سوسماری مشکی رنگ عرضه می شود و قیمت خرده فروشی آن 9600 دلار است.

 

جیرارد پرگو (Girard-Perregaux) مدل ماه آبی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم