چاپک (Czapek) وندوم امبره (Place Vendome Ombres)

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

نمایش در واچ تایم نیویورک 2019: چاپک وندوم امبره را عرضه می کند
برند چاپک (Czapek) از ژنو یک برند با حمایت مالی جمعی است که به نام فرانسوا چاپک (Francois Czapek) یک ساعت ساز لهستانی قرن نوزدهم نامگذاری شده است. که اولین بوتیک گران قیمت ساعت را در پلیس وندوم (Palace Vendome) فرانسه بنیانگذاری کرد، مجموعۀ پلیس وندوم چاپک به آن تاریخچه احترام می گذارد، و جدیدترین مدل سری هات دی گم (haute-de-gamme)، پلیس وندوم امبره (Place Vendome Ombres)، در میان ساعت های این برند در رویداد مجموعه داران واچ تایم نیویورک در ماه اکتبر خواهد درخشید. 

Czapek Place Vendôme Ombres

طرح غیرمعمول صفحۀ پلیس وندوم نشانگر ساعت ها و دقیقه های خارج از مرکز روی یک صفحۀ کوچک تر روی ساعت 12، و دو صفحه روی ساعت 4:30 و 7:30 می باشد – که اولی عملکرد GMT را نشان می دهد و دومی یک قفس معلق توربیلون یک دقیقه ای است – و یک نشانگر شب – روز روی ساعت 6 که مانند دیسگ GMT خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد. تمامی این جزئیات درون یک صفحۀ آنتراسیت شنی با پل های شنی استیل قرار گرفته اند.

آمبره واژۀ فرانسوی به معنای سایه است که احتمالاً به طیف رنگ خاکستری ساعت اشاره می کند

مدل آمبرۀ این ساعت، که امسال به همراه اتینسلز (Etincelles) الماس دار با قاب پلاتینیوم عرضه شد، از قاب تیتانیوم درجۀ 5 به قطر 5/43 میلی متر استفاده می کند. صفحۀ خاکستری دودی نمایش زمان اصلی دارای یک حلقۀ خارجی میناکاری شدۀ مشکی رنگ و دو عقربۀ پیکانی شکل از طلای سفید است که جایگزین عقربه های گل نیلوفری مدل های قبلی پلیس وندوم شده اند، و با سوپرلومینوا کار شده اند. استفاده از شاخص های سادۀ اعداد، در کنار عدد عربی 12 به جای اعداد رومی در حلقۀ خارجی این صفحه تفاوت ظریف دیگر مدل آمبره با سایر ساعت ها در این مجموعه است. یک نمایش ظریف کاربردی نمایشگر نیم دایرۀ ذخیرۀ نیرو است، که با هنرمندی تمام روی صفحۀ ساعت 12 قرار گرفته است. 

درون قاب که از پشت آن نیز قابل مشاهده است، موتور انحصاری با کوک دستی قرار دارد، کالیبر SXH2، که چاپک آن را با پیچیدگی های خاص توسعه داده است. این موتور با فرکانس 21600 vph کار می کند و تا 60 ساعت ذخیرۀ نیرو دارد. این کالیبر نسبتاً بزرگ است، قطر آن 8/34 میلی متر است، ولی علیرغم پیچیدگی فنی، باریک نیز هست و تنها 8/9 میلی متر ضخامت دارد. پل های آن که از پشت قاب دیده می شوند به طور دایره ای خم شده اند، صیقل شنی داشته و لبه های آنها با دست برش کاری شده است. روی چرخدندۀ آن امضای Czapel Quai des Bergues حک شده است که در سال 2016 جایزۀ عمومی ژنو را برنده شد و بنابراین اطمینان حاصل کرد که این برند جایی را روی نقشۀ مدرن هات هورلوگری (Haute horlogerie) برای خود پیدا کرده است.

این ساعت که با بند چرم سوسمار با بست تیتانیومی عرضه شده است، محدود به 25 قطعه است، قیمت آن حدود 87000 دلار است. چاپک پلیس وندوم آمبره در میان ساعت های جدید و هیجان انگیزی قرار خواهد داشت که 36 ساعت ساز لوکس که در واچ تایم امسال در نیویورک حضور دارند، عرضه می کنند.

چاپک (Czapek) وندوم امبره (Place Vendome Ombres)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم