دکسا ساب 200 تی گراف (SUB 200 T.Graph)

حالت مطالعه
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

دکسا ساب 200 تی گراف، استیل ضد زنگ با عرضۀ محدود به موتورهای کلاسیک بازمی گردد

دکسا (Doxa) یکی از مهم ترین اما نادیده گرفته شده ترین پیشگامان در تاریخ ساعت های غواصی، در سال 2019 با رونمایی از مدل بی نهایت محدود (13 عدد) با قاب طلای مدل انقلابی ساب 200 تی گراف صد و سی امین سالگرد خود را جشن می گیرد. اکنون، این برند سوییسی آن را با یک مدل خاص دیگر که بیشتر مناسب شجره نامۀ ساعت ابزاری است، و در قاب استیل ضدزنگ ارائه شده و موتور کلاسیک والجوکس 7734 (Valhoux) دارد، دنبال می کند.

Doxa SUB 200 T.Graph

این ساعت معادل معاصر تی گراف اصلی است که در سال 1969 با پشتوانۀ اجداد خود یعنی ساب 300 حرفه ای (SUB 300 Professional) سال 1967 عرضه شد. این ساعت اولین ساعت غواصی طراحی شده برای این منظور بود که هدف آن مشتریان عام بود. اولین ساعتی که از قاب خارجی دوار بدون رفع فشار از میز شیرجه استفاده می کرد. اولین ساعتی که دارای صفحه نارنجی رنگ بود. تی گراف مفهوم ساب (SUB) را با اضافه کردن کارکرد کرونوگراف گسترش داد. قاب متمایز بشکه ای شکل مدل مدرن 43 میلی متر قطر دارد و تا 200 متر مقاومت در برابر آب دارد. زیر کریستال یاقوت کبود ضد خش و ضد انعکاس آن، صفحۀ نارنجی براق آن دارای یک چیدمان بی کامپکس است، با صفحه های کوچکی روی موقعیت 3 و 9 – به ترتیب برای 30 دقیقۀ کرونوگراف و ثانیه ها – و یک پنجرۀ تقویم روی موقعیت ساعت 6، و عقربه های عصایی شکل مشکی رنگ. این عقربه ها، به همراه مثلث در نوک عقربۀ ثانیه شمار کرونوگراف مرکزی و شاخص های ساعت مشکی رنگ، همگی دارای سوپرلومینوای بژ برای خوانایی بیشتر در تاریکی هستند.

Doxa SUB 200 T.Graph

مانند مدل قبلی خود که به نیم قرن پیش تعلق دارد، قاب دوار این ساعت یک مقیاس غواصی (به دقیقه) را با مقیاس بدون رفع فشار (به متر) ترکیب می کند و صاحب خود را قادر می سازد تا زمان غواصی را محاسبه کند. روی ساعت 12، نقطۀ سوپرلومینوا جهت گیری غواصی را نشان می دهد. درون قاب، موتور تاریخی با کوک دستی والجوکس 7734 قرار دارد. این موتورها که به دقت توسط خانوادۀ جنی (Jenny) که از سال 1997 مالک برند دکسا بودند، محافظت می شوند، با تزئینات دکسا بازنگری و به روزرسانی شده اند و تا 45 ساعت ذخیرۀ نیرو دارند.

دکسا ساب 200 تی گراف در قاب استیل ضدزنگ به دقت و به صورت ایمن از طریق پیچ هایی به دستبند دانه برنجی معروف خود متصل می شود. این ساعت از 2 سپتامبر از طریق وب سایت دکسا به قیمت 4900 دلار قابل سفارش است.

 

دکسا ساب 200 تی گراف (SUB 200 T.Graph)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم