جیبی پر از طلا: 19 تیرتی باوت فلوریه (Bovet Fleurier)

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

جیبی پر از طلا: 19 تیرتی باوت فلوریه به سبک ساعت های جیبی کلاسیک

     باوت فلوریه (Bovet Fleurier) با مجموعۀ 19 تیرتی (19 Thirty Collection)، که امسال با قاب های استیل عرضه شد، به سبک مدرن به کرونومتر ایزل (easel) ادای احترام می کند. ایزل یک ساعت جیبی متعلق به سال 1930 با تعادل ثبت شده بود که به عنوان یک ساعت بین دوره های ساعت های جیبی و ساعت های مچی مورد استفاده قرار می گرفت. جدیدترین مدل، دارای قاب های رزگلد به سبک مصور فلوریه هستند که نشان اصلی آن یعنی Flurisanne روی صفحه حکاکی شده است.

Bovet Fleurier 19Thirty

قاب فلوریه که 42 میلی متر قطر و 9 میلی متر ضخامت و تا عمق 30 متر در برابر آب مقاومت دارد، از نظر طراحی الهام گرفته از ساعت های جیبی، با تاج بزرگ و فلوتی شکلش قابل توجه است. تاج، دارای یک خمیدگی منحنی است که روی ساعت 12 در بالای قاب قرار گرفته است، برعکس موقعیت ساعت 3 کناری که در اکثر ساعت ها رایج است. (اولین نسل ساعت های  مچی 19 تیرتی نیز در قاب های دیمیر (Dimier) عرضه شدند که دارای طراحی قاب های ساعت های مچی معاصر هستند، با چهار گوشوارک و یک تاج در موقعیت ساعت 3). این ساعت، زمان را توسط دو صفحۀ کوچک نشان می دهد که با هم تقاطع داشته و عدد 8 لاتین را شکل می دهند (عدد 8 در فرهنگ چینی و سایر فرهنگ های آسیانی نماد خوش شانسی است). ساعت ها و دقیقه ها روی صفحۀ بزرگتر با عقربه ها و نشانگرهای عددی رومی با طراحی متمایز نمایش داده می شوند. در عین حال، ثانیه ها روی صفحۀ کوچک روی عدد 6 با اعداد عربی نشان داده می شوند.

Bovet Fleurier 19Thirty

موتور این ساعت مچی که کالیبر دستی باوت 11BM04 می باشد، توسط باوت تولید شده و ادعا می کند که اگر به طور کامل کوک شود تا 7 روز ذخیرۀ نیرو دارد. وضعیت این کارکرد هفت روزه معمولاً توسط یک نشانگر روی ساعت 3 در قسمت صفحه موتور نمایش داده می شود. در مرز این نشانگر و صفحه های اصلی امضای زیبای Fleurisanne قرار دارد که به صورت تزئینی طراحی شده است. موتور این ساعت که به صورت لوکسی طراحی شده است دارای فرکانس 21600 vph است و ذخیرۀ نیروی خود را تنها از طریق یک بشکه انجام می دهد و از پشت قاب یاقوت کبود کاملاً قابل مشاهده است.

Bovet Fleurier 19Thirty

مدل های جدید ساعت 19 تیرتی باوت فلوریه در قاب های رزگلد و استیل ضدزنگ با صفحه های آبی تیره یا مشکی عرضه شده اند. هر مدل روی یک بند مشکی چرم گاوی با بست های طلایی یا استیل قرار گرفته است. قیمت خرده فروشی مدل های استیل حدود 18000 دلار و مدل های طلایی حدود 29870 دلار است.

 

جیبی پر از طلا: 19 تیرتی باوت فلوریه (Bovet Fleurier)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم