گرند سیکو یک هیولا خلق می کند: گودزیلا

حالت مطالعه
چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

گرند سیکو یک هیولا خلق می کند: معرفی مدل شصت و پنجمین سالگرد گودزیلا

برج ساعت نمادین سیکو بر سر در فروشگاه واکو (Wako) از بمباران توکیو در جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد. اما، نتوانست در برابر حملۀ مشهورترین هیولای تخیلی ژاپن مقاومت کند که آن را در حمله ای در فیلم تخلیی گودزیلا در سال 1954، تخریب کرد. به این ترتیب، هم گودزیلا و هم سیکو سالگردشان را در سال 2019 جشن می گیرند: 65 سال از معرفی سلطان هیولاها توسط فیلم Toho Kaiju، و 20 سال از ابداع فناوری اسپرینگ درایو که انقلابی در صنعت ساعت سازی ایجاد کرده است، می گذرد. این دو نقطۀ عطف در یک مدل زیبا به نام مدل محدود شصت و پنجمین سالگرد گودزیلای گرند سیکو (Grand Seiko Godzilla 65th Anniversary Limited Edition) گرد هم می آیند.

Grand Seiko Godzilla

این ساعت، با قاب 5/44 میلی متری از جنس تیتانیوم، چندین اشاره به هیولای افسانه ای فیلم های ژاپنی دارد، هرچند ظریف تر از آنکه می توان انتظار داشت. گرند سیکو به جای رنگ بدیهی سبز، یک طرح قرمز تیره انتخاب کرده است: صفحۀ زرشکی رنگ با موج های درخشان برای یادآوری نفش های خشن و داغ گودزیلا طراحی شده است. و بند چرم کوسه، با رنگ مشکی و قرمز، بافتی شبیه بدن دایناسوری گودزیلا ارائه می دهد. گرند سیکو می گوید که خود قاب با شکل های زاویه دار به بزرگی گودزیلا اشاره می کند.

Grand Seiko Godzilla

عقربه ها و شاخص های متمایز صفحه، به همراه اعداد آن روی قاب یاقوت کبود، با مادۀ انحصاری سیکو، لامبریت پوشیده شده اند تا خوانایی ساعت در تاریکی راحت شود. کریستال یاقوت کبود منحنی روی سطح صفحه دارای روکش ضدانعکاسی است. یک صفحۀ یاقوت کبود دیگر در پشت قاب اشارۀ دیگری به گودزیلا و ساعت ساز معروف ژاپنی دارد: نمایشی از جانوری که برج ساعت واکو را تخریب کرده است.

Grand Seiko Godzilla

پشت تصویر گودزیلا، درون قاب مقاوم در برابر آب تا 200 متر، کالیبر اسپرینگ درایو 9R15/65 گرند سیکو قرار دارد، با 30 قطعه جواهر و 72 ساعت ذخیرۀ نیرو. کالیبرهای اسپرینگ درایو که توسط سیکو ابداع شدند، سطح بالایی از دقت زمانسنجی دارند و این به دلیل استفاده از چرخ تعادل، انرژی الکترومغناطیسی، و نوسان دهندۀ کوارتز به جای چرخدنگ سنتی است.  این مدل گرند سیکو در نوامبر 2019 در بوتیک های سیکو به قیمت 12500 دلار موجود خواهد بود.

Grand Seiko Godzilla

 

گرند سیکو یک هیولا خلق می کند: گودزیلا
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم