ضد آب تا 30 متر !

حالت مطالعه
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

منظور از ساعت ضد آب تا 30 متر چیست؟
شاید ساعتی خریده اید که پشتش نوشته ضد آب 30 متر. قبل از آن که بخواهید با این ساعت شنا کنید، باید بدانید که اصلا برای شنا کردن و خصوصا برای diving ساخته نشده است.
اگرچه ممکن است تصور کنید با این ساعت می توانید تا عمق 30 متری شنا کنید، اما باید بدانید همچین ساعتی برای استفاده روزمره مناسب است و تنها می تواند تماس اتفاقی با آب مثلا باران، و یا شستشوی دست را تحمل کند.
امروزه ساعت سازان از استانداردهای ضدآبی استفاده می کنند که توسط سازمان بین المللی استانداردسازی در سال 1990 وضع شده است. این سازمان از آزمایشات جامعی استفاده می کند تا تعیین کند یک ساعت چقدر در برابر ورود آب عایق است. 

در واقع، هدف این تست ها این است که بفهمند مقدار فشاری که یک ساعت می تواند در زمان غوطه ور شدن در آب تحمل کند چقدر است قبل از آن که آب خود را به درون عایق کریستال، قرقره تنظیم و واشر پشتی بدنه برساند. جالب این که تغییرات دما هم مهم است چرا که یک ساعت ممکن است لازم باشد تا هم شرایط سرد و هم داغ را تحمل کند.
نتیجه این تست ها بر حسب واحد فشار مثلا بار، اتمسفر یا معادل عمق آب به متر یا فوت گزارش می شود. پس، ساعت ضدآب در برابر 3 بار اتمسفری تنها می تواند 30 متر تماس با آب را قبل از فشرده شدن، ساییده شدن یا هر گونه دخالتی در مکانیسم ساعت تحمل کند. 
جدول زیر راهنمای خوبی برای مفهوم ضدآب بودن است.


 


بیشتر بدانید

 

ضد آب تا 30 متر !
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم