ساعت جدید امگا (Omega) با کالیبر 321

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

ساعت جدید امگا (Omega) با نام Speed Master Moonwatch Caliber 321

امگا پنجاهمین سالگردش به عنوان اولین ساعت پوشیده شده از ماه جولای، با انتشار نسخه ویژه Speed Master Moonwatch که با کالیبر 321 دوباره ساخته شده، به پایان رساند. سازنده سوییسی ساعت، در سال 2020، ساعت‌های بیشتری را که در یک بدنه فلزی ضد زنگ قرار دارد، به بازار روانه می‌کند.

ساعت بازساخته شده Speed Master Moonwatch Caliber 321 که توسط اد وایت در سال 1956 در فضانوردی پوشیده شده بود.

ساعت فلزی ضد زنگ Speed Master Moonwatch Caliber 321، از مدل ST 105.012 که آلدرین در سال 1969 و بر سطح ماه پوشیده بود، گرفته نشده است. این ساعت از مدل قدیمی‌تر ST 105.003 که فضانورد اد وایت در سال 1965 (وقتی که به عنوان اولین آمریکایی به فضا رفت) گرفته شده. قطر بدنه فلزی 7/39 میلیمتر است. دور آن از سرامیک مشکی پولیش شده ساخته شده است.

آنچه که در داخل ساعت است، حداقل یکسان با بیرون آن است. پس از وقفه 50 ساله و تولید دوباره توسط امگا، می‌توان دوباره به تحسین پشت یاقوت کبود (saphire caseback) آن پرداخت. کالیبر 321 اصلی، اولین بار در Speedmaster سال 1957 استفاده شده است. بعد از آن در دیگر ساعت‌های Speedmaster نیز استفاده شده (از جمله قطعات افسانه‌ای که توسط وایت در فضانوری و فضانورادن آپولو 11 در حین فرود بر ماه پوشیده شد).

امگا از تکنولوژی اسکن دیجیتال استفاده کرد تا کالبیر استفاده شده در ساعت ST 1.05.003 که توسط فضانورد آپولو 17 (جن کرنان) استفاده شده، بررسی کند. این ساعت، دومین ساعت جدید امگا است که از کالیبر تاریخی خود استفاده می‎کند. اولین مدل، مدل محدود Platinum سال پیش بود.

نسخه جدید کالیبر 321 از پشت ساعت

ساعت Speedmaster Moonwatch Caliber 321 با فلزی ضد زنگ، که با عنوان اد وایت نیز شناخته می‌شود، با قیمت 14.100 دلار به فروش می‌رسد. این مدل بر خلاف مدل Platinum Moonwatch با کالیبر 321، به صورت محدود تولید نشده است.

 

ساعت جدید امگا (Omega) با کالیبر 321
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم