ساعت ها از چه موادی ساخته می شوند

حالت مطالعه
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

ساعت ها از چه موادی ساخته می شوند

ساعت ها از مواد مختلفی ساخته می شوند که بتگی به برند و مدل دارد. در این مقاله قصد داریم جزئیات هر ماده و نکات مثبت و منفی آن را بررسی کنیم. 

فولاد ضدزنگ 

فولاد ضدزنگ ترکیبی است آلیاژی از آهن و کربن به علاوه کرم. بهترین نکته راجع به ساعت هایی که از فولاد ضدزنگ ساخته شده اند این است که نه تنها سبک هستند بلکه به شدت نسبت به خوردگی هم مقاوم هستند. اما متاسفانه این ساعت ها خیلی راحت تر از بقیه جنس ها خراب می شوند. در هر صورت، فولاد ضدزنگ به سختی خراشیده می شود، ماندگاذ و سخت است و معمولا محبوب ترین گزینه برای انتخاب جنس ساعت.

سرامیک

سرامیک ترکیبی از اکسید زیرکونیم دارد. این نوع ساعت ها مزایایی دارند از جمله این که نسبت به حرارت مقاوم بوده و خیلی بادوام هستند. نکته جالب این که فضانوردان از سرامیک در سپرهای حرارتی شاتل فضاپیمایی خود استفاده می کردند. خیلی از مردم راحتی خوبی را با این ساعت ها احساس می کنند. و البته ساعت های سرامیکی برای ساعت های به اصطلاح لاکشری خیلی مناسب هستند. 

تیتانیوم

اصولا تیتانیوم با عناصر دیگری به صورت آلیاژ به کار می رود. ساعت های تیتانیومی نقاط قوت مختلفی دارند. اول از همه این ماده باعث می شود ساعت سبک باشد چرا که خود تیتانیوم سبک است. هم چنین این ساعت ها دوام بالایی هم دارند. در حالی این ماده نصف فولاد ضدزنگ وزن دارد، دو برابر از آن قوی تر است. اما کار با تیتانیوم سخت است پس قیمت بالایی هم دارند. ساعت های ورزشی لاکشری معمولا از تیتانیوم ساخته می شوند.

طلای سفید

طلای سفید یک فلز گرانبهای خالص است که معمولا با نقره یا حتی پالادیوم ترکیب می شود. طلای سفید خیلی محبوب و موثر است چرا که شبیه به فولاد دیده می شود و در عین حال خیلی به چشم گیری ساعت های ساخته شده از طلای زرد نیست. البته طبیعی هم هست که خیلی ها این ساعت های طلای سفید را با فولاد ضدزنگ اشتباه می گیرند. طلای سفید بهترین گزینه برای ساعت های لاکشری یا ساعت هایی که ماندگاری چندنسلی دارند می باشد. 

 

 
ساعت ها از چه موادی ساخته می شوند
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم