دقت ساعت های مکانیکی

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

دقت ساعت های مکانیکی

دقت یک ساعت مکانیکی با مقایسه آن در برابر یک استاندارد پذیرفته مثلا یک ساعت اتمی تعیین می شود. در این حالت، دقت یعنی میزان انحراف از استاندارد که معمولا بر حسب ثانیه بر روز گزارش می شود.

شرایط مختلفی می توانند بر دقت یک ساعت مکانیکی اثر بگذارند. مواجهه با میدان های مغناطیسی، دمای خیلی بالا یا پایین، قرارگیری محور چرخ دنده ها، سن ساعت، مقدار و نوع روغن کاری، وجود کثیفی یا رطوبت، هر گونه مواجهه گذشته با شوک هایی مثل برخورد با سطوح سخت، استهلاک روزمره قطعات داخلی ساعت، زمان گذشته از آخرین سرویس، و حتی مقدار کوک فنر اصلی ساعت در حال حاضر همگی می توانند بر دقت یک ساعت اثر بگذارند.

فرآیند بیشینه سازی دقت یک ساعت تدقیق نامیده می شود. این فرآیند از طریق تنظیمات ظریفی روی اهرم تنظیم کننده اتفاق می افتد که طول آزاد فنر تعادل را تغییر می دهد و هم چنین خود چرخ دنده تعادل را هم تنظیم می کند.

اصولا، بهترین دقتی که می توان از یک ساعت مکانیکی انتظار داشت حدود 5 ثانیه در روز است. البته که اکثر ساعت ها آن قدر هم دقیق نخواهند بود. برای این که ساعتی به صورت رسمی توسط COSC به عنوان یک کرونومتر تایید شود، حرکت یک ساعت مکانیکی باید به اندازه منهای 4 و یا مثبت 6 ثانیه در روز برای 15 روز دقیق باشد. این آزمایش ها و تست ها در پنج موقعیت مختلف و در سه دمای متفاوت انجام خواهد شد.

COSC مخفف کنترل رسمی کرونومترهای سوئیس است. این موسسه، موسسه رسمی آزمایش کرونومترهای سوئیسی می باشد. جالب است بدانید خیلی از شرکت های ساعت لاکشری شامل رولکس، بریتلینگ، و امگا بیشتر یا حتی تمام تست های کارکرد ساعت خود را به COSC می سپارند تا عملکرد درست و دقیق آن ها تایید شود.

 

دقت ساعت های مکانیکی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم