پیشینه ساعت IWC Big Pilot

حالت مطالعه
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ نویسنده | مترجم:

نقطه پرواز: دنبال کردن پیشینه ساعت IWC Big Pilot

ساعت IWC Big Pilot وقتی که در سال 2002 دوباره معرفی شد، تبدیل به یک ساعت کلاسیک شد. تاریخچه این ساعت به خیلی قبل بر می‌گردد. بنابراین ما از آرشیو سایت WatchTime، Big Pilot و پیشرفت‌های آن را در دهه‌های مختلف بررسی کردیم.

پیشینه این ساعت شاید بیش از هر ساعت دیگری باشد. اولین ساعت IWC، در سال 1940 برای یک خلبان آلمانی ساخته شد. قطر آن ساعت 55 میلیمتر بود که مجهز به کالیبر 52.T.S.C بود. سبک این ساعت تأثیر خود را بر ساعت‌های امروزی خلبانی (مانند: A. Lange & Söhne، Wempe، Laco و Stowa) بر جای گذاشته است.

از ویژگی‌های خاص و متمایز آن می‌توان به مثلث نظامی با دو نقطه در ساعت 12 و فونت خاص اعداد اشاره نمود. این ویژگی‌ها تقریباً در تمامی ساعت‌هایی خلبانی IWC پیدا می‌شود.

جانشین‌های مدل اصلی تا سال 2002 معرفی نشده بود، تا اینکه IWC مدل Big Pilot با قطر 46 میلیمتری و بدنه فلزی که مجهز به کالیبر 5011 است معرفی نمود. این ساعت به سرعت خود را به عنوان یک ساعت مچی مردانه متمایز کرد.

قطر بدنه ساعت کلاسیک Big Pilot از سال 2002 تا به حال، تغییری نکرده است (46 میلیمتر). البته مدل امروزی به کالیبر 51111 مجهز شده است. با گذر زمان، IWC خانواده بزرگ IWC Big Pilot را تبدیل به مجموعه کوچکی کرده و حال راه‌های مختلفی را دنبال می‌کند: مدل‌های جدید، تاریخی‌تر، مدرن‌تر، پیچیده‌تر و یا ظریف‌تر از مدل‌های کلاسیک هستند.

مجموعه کلاسیک شامل مدل Heritage 48 با قطر 48 میلیمتری مجهز به کالیبر 59512 و مدل Heritage 55 با قطر 55 میلیمتری بدنه و کالیبر 98300 است که می‌تواند تا 46 ساعت انرژی را ذخیره کند. مدل 46 میلیمتری مدل جدید Big Pilot سری Heritage است که شامل بدنه تیتانیومی است. البته بدنه برنزی با تعداد محدود 1500 ساعت نیز موجود است.

IWC مدل ظریف Big Pilot را در مجموعه Spitfie پیشنهاد می‌دهد که شامل بدنه با قطر 46 میلیمتر است که از رزگلد ساخته شده است. مدل 46 میلیمتری Annual Calendar Spitfire نیز یک مدل دیگر است که مجهز به کالیبر 52850 بوده و تا 7 روز انرژی را در خود ذخیره می‌کند.

IWC مدل Top Gun Big Pilot را نیز با طراحی مدرن نیز روانه بازار کرده است. این ساعت شامل بدنه تیتانیوم با قطر 46 میلیمتر است.

مدل‌های ظریف Le Petit Princeنیز از از نمونه ساعت‌های IWC هستند که شامل بدنه فلزی با قطر 46 میلیمتر است. در شکل زیر نمونه‌ای از این ساعت را با قیمت پایه 12.900 دلار مشاهده می‌کنید.

 

پیشینه ساعت IWC Big Pilot
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم