چهره به چهره با اُمگا- بازدید از موزه ی اُمگا

حالت مطالعه
شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ نویسنده | مترجم:

 

قدیمی ترین موزه ی اُمگا اختصاص داده شده به یک نام سوئیسی که قطعا در سوئیس قرار دارد، با این ویژگی که حتی میزهای اورجینالِ ساعت سازان در درون قرار دارد، افرادی که بنیان گذاران اصلی این برند بودند. می توان گفت تاریخچه ای بیش از 160 سال را در بر می گیرد.

به محض ورود به این موزه شگفت زده خواهید شد، با سالنی بسیار بزرگ روبرو می شوید که در نمایشگاه های بسیاری برقرار گشته است.

 

مجموعه ای از ساعت ها و تجهیزاتی که باعث نقاط عطف و تحول در تاریخ برندِ اُمگا شدند در این جا گردآوری شده است. برای مثال اولین ساعت با تقویم کامل را مشاهده می کنید که در سال 1893 توسط اُمگا ارائه شده بود.

 

 

 

 

بعد از کمی گشت و گذار اولین ساعت های مچی کرونومتر دار را مشاهده خواهید کرد، هم چنین ساعت های مکانیکی که در مسابقات مورد استفاده قرار گرفته بود و ساعت های جیبی و ... .

 

 

 

بعد از آن شما وارد سالن اصلی خواهید شد، در اینجا می توانید همه چیز را پیدا کنید؛ شامل اتفاقات تاریخی در حوزه ی ورزش، به خصوص در جریانات المپیک و طراحی ساعت های خاص به منظور غواصی و ... .

 

امگا علاوه بر همگام شدن با اتفاقات ورزشی در طول یک قرن، مسئولیت نوآوری های مهم نیز در طول زمان را دارا بوده است از جمله ساعت های -اِستوپ واچ- که در سال های 1932 و 1933 ارائه شدند.

 

در انتهای سالن اصلی به یک  لباس فضایی برخورد خواهید کرد که شاید حضور آن در موزه ی امگا عجیب به نظر برسد اما در واقع مرتبط با تحولات تاریخی این برند می باشد؛ برنامه ای به نام آپولو که اولین سفر فضانوردان بر روی کره ماه بود. در طی این عملیات ساعتی بدست خود داشتند که برای این منظور طراحی شده بود و در موزه موجود است.

 

 

 

و در قسمت پایانی بسیاری از ساعت های دریایی و غواصی را مشاهده خواهید کرد، تقریبا حدود هزار نمونه که تا به حال تولید شده است.

در این میان ساعت های تیتانیومی بیشتر به چشم می خورد اما امگا از متریال های جدید و جایگزین بسیاری استفاده کرده که هر کدام ویژگی و مزایای منحصر بفرد خودش را داراست؛ می توان نمونه های تنگستن و پی وی دی و کربنی و به تازگی ساعت سرامیکی و ... هم مشاهده کرد.

 

شاید برای بازدید کامل از این مجموعه به چند روز زمان نیاز داشته باشید چرا که اُمگا همواره دارای پیشرفت بوده و هم اکنون هزاران نمونه ی ساعت فوق العاده در موزه اش نگه داری می کند.

چهره به چهره با اُمگا- بازدید از موزه ی اُمگا
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم