ساعت مچی کرونوگراف TAG Heuer

حالت مطالعه
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

5 ساعت مچی کرونوگراف مهم TAG Heuer، از سال 1887 تا سال 2016

مدل Monaco از برند TAG Heuer یکی از چندین مدل مهم ساعت است که پنجاهمین سالگردش را در سال 2019 جشن گرفت. برندهای ساعت‌سازی کمی در دنیا هستند که از TAG Heuer در ساخت ساعت مچی کرونوگراف شناخته‌ شده‌تر باشند. اولین ساعت‌های مچی کرونوگراف‌ در سال 1882 وارد کاتالوگ شرکت شد. در این مقاله به معرفی 5 ساعت مچی کرونوگراف در تاریخ TAG Heuer می‌پردازیم.

1) Oscillationg Pinion (1887)

هدف از تأسیس شرکت توسط Edouard Heuer ساخت ساعت مچی کرونوگراف با قیمت کمتر بوده، به طوری که دقت آن از بین نرود. در قرن نوزدهم، این شرکت با پتنتی که در اختیار داشت ساعت جدیدی را با فناوری جدیدی ساخت که به جز اصلی صنعت ساعت‌سازی دنیا تبدیل شد. امروزه نیز از این فناوری در کالیبر‌های ساعت‌های مچی کرونوگراف استفاده می‌شود.

2) Mikrograph (1916)

در سال 1914 از کارمندان شرکت خواسته شد تا کرونومترهایی ده برابر دقیق‌تر از دیگر کرونومترها ساخته شود. سپس بعد از چند ماه، تلا‌ش‌ها به سرانجام رسید و در سال 1916 ساعت Mikrograph به بازار عرضه شد. این ساعت با قیمت 120 دلار به فروش می‌رسید.

3) Monaco (1969)

در سال 1969، اولین کالیبر کوارتز توسعه یافت. اما همچنان کسی نگران بحران ساعت‌های مکانیکی نبود. در سال 1965، Heuer به Beritling پیوست تا کالیبر اتوماتیک را توسعه دهد. این کالیبر در سال 1969 به تولید عمده رسید. Heuer نزدیک به 500.000 فرانک سوئیسی برای این کالیبر هزینه کرد. این کالبر در ساعت Monaco استفاده شد. نام این ساعت از مسابقات فرمول 1 موناکو گرفته شده است.

4) Chronosplit Manhattan GMT (1977)

از منظر خیلی افراد، صفحات دیجیتال صفحات قشنگی نیستند. به خصوص کسانی که دید خوبی ندارند، نمی‌توانند اعداد ریز را مشاهده کنند. در سال 1977 ساعت Chronosplit Manhattan GMT با صفحه دیجیتال و آنالوگ عرضه شد. بدنه ساعت از جنس فولاد و به صورت 6 گوش بود.

5) Carrera Heuer 02 Tourbillon Chronograph (2016)

کالیبر استفاده شده در این ساعت از مدل CH-80 بوده که در سال 2014 به بازار عرضه شد. بدنه ساعت دارای قطر 21 میلیمتری بوده و از جنس تیتانیوم و کربن است. قیمت این ساعت نیز 15.900 دلار است.

 

ساعت مچی کرونوگراف TAG Heuer
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم