شصتمین سالگرد ساعتی که به فضا رفت

حالت مطالعه
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

بررسی ساعت مچی Accutron’s Revolutionary Electrostatic Spaceview

Accutron، اولین ساعت کاملاً الکترونیک جهان، 60امین سالگردش را در سال 2020 جشن می‌گیرد.
این شرکت همچنان به عنوان یک شرکت مستقل از برند بولوا (Bulova - شرکت مادر اصلی ) به راه خود ادامه می‌دهد. Accutron با معرفی ساعت Spaceview و با استفاده از تکنولوژی‌های سال 2020 خود نمایی کرده است. ساعت Spaceview 2020 جز 24 اسپانسر برندهای ساعت موجود در رویداد مجازی هفته بعد WatchTime است.

ساعت اصلی Bulova Accutron در سال 1960 معرفی شد که آن ساعت مچی از یک فناوری انقلابی در آن زمان استفاده کرده بود. مهندس این ساعت مطمئن بود که نرخ نوسان نوسانگر آن 360 هرتز است. این عدد حدود 150 برابر سریع‌تر از ساعت‌های مکانیکی بود. این موضوع باعث تضمین دقت این ساعت (خطای یک دقیقه در هر ماه) می‌شد.

 ساعتمچی سال 1960 این شرکت Spaceview 214 نام داشت (عدد 214 از نام کالیبر ساعت گرفته شده است). این ساعت شبیه هیچ یک از ساعت‌ مچی هایی که تاحالا دیدیم و یا شنیدیم نبود و طراحی ساعت spaceview 214 به کلی با دیگر ساعتهای موجود در بازار فرق داشت. در کناره‌های این ساعت هیچگونه دکمه و یا تاجی پیدا نمی‌شود بلکه این المان‌ها در پشت ساعت بودند. در شکل زیر ساعت قدیمی را مشاهده میکنید.

همکاری بین ناسا (NASA) و بولوا (Bulova) باعث شد تا Accutron بر روی فضاپیماهای مأموریت Appollo نصب شود. یکی از این ساعت‌ها نیز بعد از فرود موفق روی ماه در سال 1969، در ماه به جا ماند.

کالیبر این ساعت توسط نیروی الکترواستاتیک گرفته شده از حرکت دست کار می‏کند. و اما ساعت مچی جدید این شرکت با نام Spaceview 2020 به بازار عرضه میشود. قاب این ساعت مچی دارای قطر 43.5 میلیمتری است و جنس آن از استیل پولیش زده شده است، بر روی صفحه نیز از رنگ‏ سبز استفاده شده است. بند ساعت از جنس چرم و به رنگ مشکی بوده و قیمت آن 3.450 دلار است. البته مدل‌های دیگر با صفحات آبی، طوسی و طلایی رنگ وجود دارد که با بند اسپرت پلاستیکی به بازار عرضه میشود. ابعاد صفحه این ساعت‌ها کمی بزرگتر بود و برابر با 45 میلیمتر است و قیمت آن‌ها نیز 3.300 دلار.

 

شصتمین سالگرد ساعتی که به فضا رفت
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم