ویژگی های ساعت مچی تولید محدود و مزایای آن

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

چقدر با مفهوم تولید محدود در ساعت مچی ها آشنا هستید؟ یک ساعت مچی تولید محدود معمولا چه ویژگی هایی باید داشته باشد و دلیل خاص بودن آنها چیست؟
گاها در برند هایی میبینیم، که پشت ساعت کلمه limited edition (همان تولید محدود) نوشته شده است، اما مفهوم آن چیست؟

کلمه انحصاری یا محدود در هر صنعتی می تواند جزو کلمات لوکس حساب شود، چرا که انحصاری بودن احساس خاص و متمایزی را برای شخص مصرف کننده به همراه دارد. یا به بیان ساده تر، وقتی بدانید جنسی که خرید می کنید، تعداد خیلی کمی از آن در دنیا وجود دارد و شما صاحب یکی از آن تعداد محدود هستید، مطمئنا حس برتری و لوکس تری خواهید داشت.
به همین دلیل، در صنعت ساعت سازی نیز از این ویژگی، برای ابراز این احساس به مصرف کنندگان در تولیدات ساعت مچی استفاده می شود.


هر سال شاهد تولید انبوهی از ساعت مچی در برند های جهانی هستیم و رقابت بین برند های ساعت مچی همواره ادامه دار خواهد بود. اما چطور یک برند نسخه محدود ساعت مچی هایش را تولید می کند و باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟


نسخه محدود (تولید محدود) باید دارای جزئیات یا ویژگی های منحصر به فردی باشد که در خط تولید معمولی یک برند موجود نیست. به عنوان مثال وقتی ساعت مچی در یک سری 7000 عددی تولید و صادر می شود ، واقعاً نمیتواند جزو خانواده تولید محدود حساب شود.
آنچه که تولید محدود در نظر گرفته می شود، ساعت هایی است که دارای ویژگی های خاص تری باشند، برای مثال ظاهر متفاوت، دست ساز بودن قطعات، ویژگی منحصر به فرد و کاربردی، جنس به کار رفته زینتی ( الماس، جواهرات، چرم های نادر و …)، تولید ساعت الهام گرفته شده برای قدردانی از یک شخص مشهور و مواردی این چنینی است که آن ساعت مچی را نسبت به دیگر ساعت مچی ها در خط تولیدی جداگانه متمایز می کند.


هر چقدر برای تولید این ساعت مچی ها زمان بیشتری مصرف شود، مطمئنا تعداد آنها نیز کمتر خواهد بود و این نکته را باید در ساعت مچی های تولید محدود در نظر داشت که هر چه تعداد کمتری از آنها وجود داشته باشد، بهتر اند.
معمولا در پشت قاب ساعت مچی تولید محدود، علاوه بر نوشته limited edition  تعداد آن نیز نوشته می شود. برای مثال یک برند از یک مدل از مجموعه خود تنها 10 مدل تولید میکند ( البته ممکن است تعداد آن بیشتر باشد) و بر روی هر ساعتی که تولید میشود شماره آن حک خواهد شد (1/10 یا 2/1000 ) .
در مورد ساعت مچی هایی که در رده برند لاکچری قرار میگیرند، لازم است بدانید، به دلیل صرف اقتصادی تنها یک نمونه از آن مدل تولید محدود را رونمایی کرده و طبق سفارش و درخواست متقاضیان تعداد دیگری تولید می کند. 

اگر تجربه استفاده از ساعت مچی تولید محدود را دارید، نظر خودتان را با ما در این خصوص به اشتراک بگذارید.

 

ویژگی های ساعت مچی تولید محدود و مزایای آن
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم