ساخت سوئیس

حالت مطالعه
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ نویسنده | مترجم:

قوانین ساخت در سوئیس

Swiss Made

ساختِ سوئیس  ''Swiss Made''  یک برچسب است، تا نشان دهد یک محصول در کشور سوئیس ساخته شده است؛

بررسی اجمالی
عبارتِ Made in (country Name)   به طور رسمی در اواخر قرن نوزدهم به تصویب رسید که برای هر کشور منحصر به فرد است و با افزودنِ نام هر کشور در داخل پرانتز مشخص می شود.

کشور سوئیس برای استفاده از این عبارت قوانینی دارد و محلِ مشخصی برای درج آن تعیین شده است؛
بیشترین کالاهایی که با برچسب ساختِ سوئیس دیده می شوند؛ ساعت های سوئیسی هستند. قوانینِ سوئیس تنها اجازه ی استفاده از عبارت های ''Suisse'' و ''produit suisse''  و '' fabrique en Suisse'' و ''qualite suisse''  و یا عبارات ترجمه شده انگلیسی ؛ '' Swiss'' و '' Swiss Made'' و '' Swiss Movement''  به معنای ؛ سوئیسی ، ساختِ سوئیس، موتور سوئیسی،... را می دهد، به طور مثال در ساعت های قدیمی تر، این برچسب در محلِ ساعتِ شش بر روی صفحه نمایش قرار می گرفت.
دو بخش مجّزا برای استفاده از این برچسب ها در قوانین سوئیس وجود دارد؛ اولین قانون شاملِ همه ی محصولاتی که در کشور سوئیس تولید می شوند هست و قانون  LPM نام دارد و به معنیِ حفاظت از علائم تجاری می باشد.
و از آنجایی که زبان فرانسه، آلمانی و ایتالیایی زبان های رسمیِ کشور سوئیس هستند، متن این دو قانون به سه زبان در دسترس قرار گرفته است؛ و تصویب اولیه ی آن ها در 23 دسامبر 1971 انجام گرفت.
در حال حاضر استاندارد های به خصوصی اجازه می دهند تا یک سازنده و برند، بتواند از برچسبِ ساختِ سوئیس استفاده کند. این استانداردها در طول زمان تغییر کرده و همیشه در قوانین تدوین شده ی ملی ثابت نیست. بنابراین ساعت های قدیمی تری که علامت تجاری سوئیس دارند؛  لزوما با قانون های جاری، مطابقتِ کامل ندارند.

یک ساعت قدیمی با برچسب سوئیس را در تصویر مشاهده می کنید که نشان می دهد در کشور سوئیس ساخته شده است.

 

قوانین سوئیسی، استاندارد های خاصی برای موتور یک ساعت تعریف می کند و در ادامه معین می کنیم که موتور باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا بتواند بر چسب کالای سوئیسی را دریافت کند. حتی برای استفاده ی عبارت '' ساخت سوئیس ''  برروی موتور ساعت و یا صفحه نمایش و یا بدنه و یا قطعات یدکی شرایطِ قانونی به خصوصی وجود دارد

یک ساعت سوئیسی؛ در مجموع، ساعتی ست که به طور کامل، موتور آن در سوئیس تهیه شده و کنترل نهایی هم توسط تولید کننده در سوئیس انجام گرفته است.
حداقل استاندارد؛ هنگامی که درباره ی چگونگی استفاده از عبارتِ ساختِ سوئیس مطالعه می کنید؛ باید در نظر داشته باشید که قانون پیچیده ای برای تعریف وجود ندارد اما باید حداقل استاندارد رعایت شود تا یک محصول برچسبِ ساختِ سوئیس دریافت کند.
شورای فدرالِ سوئیس قوانین استفاده از برچسب سوئیس را در سال 1995 تغییر داد.

برای توضیحات بیشتر کلیک کنید

ساخت سوئیس
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم