2 نکته مهم برای انتخاب ساعت مچی مناسب با مچ دست

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ نویسنده | مترجم:

در گذشته بیشتر ساعت‌ مچی ها با قاب بسیار کوچکتر از قاب های امروزی تولید می‌شدند. گاها ساعت‌های زنانه تا عرض 15 میلیمتر بودند و ساعت‌های مردانه نهایتا به عرض 25 میلیمتر ختم می‌شدند، اما با گذشت زمان، تغییر سبک پوشش ها و گسترش سریع دنیای مد ظاهر ساعت مچی ها هم دچار تحولات چشمگیری شدند.
امروزِ به صورت معمول  ساعت‌ مچی زنانه با عرض قاب 37 میلیمتر و ساعت مچی مردانه با عرض قاب 42 میلیمتر تولید می‌شود.

 از طریق 2 روش می توانید قاب ساعت مچی مناسب با مچ دستتان را انتخاب کنید:

1- رنج عرض قاب ها : اگر بخواهیم رنج عرض قاب ها را در نظر بگیریم باید گفت، در حال حاضر ساعت‌های زنانه با عرض قاب هایی از 27mm تا 40mm و ساعتهای مردانه از ، 35mm تا 65mm تولید می‌شوند که سایزهای بالاتر و پایین‌تر از این رنج ها را می توان استثنا دانست.

در این رنج معمولا برای خانم ها عرض قاب های زیر 38mm و برای آقایان عرض قاب های تا 48mm مناسب است.
اما باید در نظر داشته باشید، بحث سلیقه و ترند در دنیای مد همیشه استثنا هم به وجود می آورد، برای مثال بسیاری از خانم ها به ساعت مچی های عرض قاب خیلی بزرگ تر از مچ دستشان علاقه دارند و بعضی از آقایان نیز به خاطر علاقه به ساعت های قدیمی عرض قاب های کوچک را در استایلشان می پسندند.

2- سایز مچ دست: یکی دیگر از روش های تشخیص، اندازه گیری مچ دست است. ممکن است دو دست با سایز های دور مچ ِ یکسان تفاوت هایی داشته باشند. به عنوان مثال ارتفاع مچ دست یا پهنای سطح مچ باعث این تفاوت می شود پس با توجه به این نکته اندازه دقیق مچ دستتان را بدست بیاورید.

برای این کار پیشنهاد می کنیم ابتدا نخی به دور مچ دست خود ببندید و سایز آن را اندازه گیری کنید. سپس اندازه عرض قاب، ارتفاع قاب و بند ساعت مچی که پسند کردید را در نظر بگیرید. می توانید عرض قاب ساعت منتخب را روی خط کش مشخص کنید و آن را روی سطح مچ قرار بدید تا متوجه نسبت قاب به مچ شوید.

برای تشخیص راحت تر بعد از اندازه گیری دور مچ تان، به صفحه زیر مراجعه کنید و در آنجا اندازه بدست آمده را وارد کنید تا 3 عرض قاب کوچک، متوسط و بزرگ مناسب برای مچ شما را معرفی کنیم.

https://www.irantimer.com/g/Wm

 

2 نکته مهم برای انتخاب ساعت مچی مناسب با مچ دست
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم