ذخیره 8 روزه توسط ساعت پیشرانه فنری گراند سیکو (Grand Seiko Spring Drive)

حالت مطالعه
شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ نویسنده | مترجم:

ذخیره 8 روزه توسط ساعت پیشرانه فنری گراند سیکو (Grand Seiko Spring Drive):

 

استودیو ریز طراحی سیکو که پیشتر عهده دار طراحی ساعت‌های فوق العاده‌ای همچون ساعت زنگدار اسپرینگ درایو (Spring Drive Minute Repeater) و کردور سوناری (Credor Sonnarie) بوده است که واقع در شهر شیوجوری (Shiojori) در بخش اصلی جزیره ژاپن است. در سال 2016 این استودیو اولین ساعت گراند سیکو اسپرینگ درایو (Grand Seiko Spring Drive) با قابلیت ذخیره سازی توان تا 8 روز در قاب پلاتینیومی را معرفی نمود. در این مقاله قصد داریم تا جدیدترین نسخه عرضه شده در نمایشگاه بازلورد امسال که کالیبر نسخه اولیه آن را داشته ولی با قاب رزگلد به همراه صفحه‌ای همانند آسمان سیاه شب که الهام گرفته از آسمان محدود شده به کوهستان در اطراف همین استودیو است را مورد بررسی قرار دهیم.

 

در داخل قاب 43 میلیمتری و در پس کریستال جعبه شکل سفایر با اندود ضد انعکاس؛ صفحه سیاه‌رنگ ساعت اسپرینگ درایو با نقطه‌هایی به مثال ستار‌هایی که مانند پودر طلایی برروی صفحه آسمان شب پاشیده شده است، ظاهر می‌شود. این اثر، ترکیبی از رنگرزی و آبکاری برروی صفحه ساعت است. اثر درخشان آسمان شب با عقربه و نشانگرهای ساعت 5 وجهی تکمیل شده که لبه‌های آن مانند تیغ تیز و پرداخت شده و ظاهر آینه‌گون خود را مدیون تکنیک پرداخت زاراستو سیکو (Seiko Zarasto Polishing Technique) می‌باشد، که حاصل نگاه داشتن قاب در مقابل صفحه نازک چرخان در زاویه‌های بسیار دقیق است. قاب رزگلد این ساعت ضخامتی برابر با 13.2 میلیمتر داشته و تا 100 متر ضد آب می‌باشد.

 

 

در یک شاهکار نادر، ساعت ساز گراند سیکو توانسته‌اند تصویر آسمان را برروی هر دوی وجه جلویی و پشتی ساعت منقوش نمایند. کالیبر 9R01 اسپرینگ درایو با کوک دستی که از پس صفحه پشتی از جنس کریستال سفایر ساعت، پُل واسطه یک تکه غیر معمول و نشانگر عقربه‌ای معکوس برای مشخص نمودن میزان شارژ باقی مانده از مقدار فوق‌العاده 192 ساعت (8 روز) قابل مشاهده است. با توجه به بیانیات سیکو، این نوع از پل داخلی موقعیت دقیق هر چرخ‌دنده را تضمین نموده و بازدهی انتقال انرژی از ذخیره ساز را بالا میبرد. همچنین سیکو اذعان دارد که طراحی سفت و سخت این ساعت نیز تاثیر شوک و ضربه را در تحریف زمان سنجیده شده کاهش می‌دهد. ظاهر ساعت (چه به صورت تصادفی و چه با طراحی قبلی) با یاقوت‌های کبود پرداخت شده و پیچ‌های آبی حرارت دیده، یاد‌آور نورپردازی شهر سووا (Suwa) آنچنان که از مقر استودیو ریز طراحی سیکو در کوهستان دیده می‌شود، است. همچنین شکل پل داخلی نیز تداعی کننده خطوط کوهستان فوجی ژاپن است.

 

این ساعت با بندی از جنس چرم کروکودیل با قفل رها شونده دکمه‌ای و گیره 3 لایی از جنس رزگلد 18k از سپتامبر 2017 و با قیمتی معادل 42 هزار دلار عرضه خواهد شد.

 

 

ذخیره 8 روزه توسط ساعت پیشرانه فنری گراند سیکو (Grand Seiko Spring Drive)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم