ساعت مچی یا کوسه دریا؟

حالت مطالعه
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ نویسنده | مترجم:

در حالی که اخیراً اوریس به تولید کالیبر در داخل کمپانی ساعت سازی خود روی آورده (مثل کالیبر 400 که اولین کالیبر اتوماتیک پیچی این برند بود)، همچنان ماموریت ساعت‌مچی های خاصش در پشتیبانی از اقدامات خیریه متمرکز بر اقیانوس متزلزل نشده است.

پیرو ساعت مچی Blue Whale که در سال 2019 به بازار عرضه شد، امسال نیز Oris توجهش را به یکی دیگر از حیوانات اقیانوس جلب کرد و ساعت Whale Shark Limited Edition را به بازار عرضه کرد.

نجات بزرگترین ماهی اقیانوس و بررسی ساعت نسخه محدود Oris Whale Shark

کوسه نهنگ (Whale Shark) عمدتاً در آب‌های گرمسیری یافت شده و می‌تواند به بزرگی یک اتوبوس مدرسه باشد (بیش از 40 فوت طول و 20 تن وزن)که با این تفاسیر این ماهی بزرگترین ماهی دنیا است. جمعیت این حیوان در 75 سال گذشته و به علت ماهی‌گیری‌های قانونی و غیرقانونی کاهش یافته است. این برند ساعت مچی سعی کرده است تا طرح پوسته کوسه را در صفحه آبی کمرنگ این ساعت جدید نشان دهد.

جنس بدنه:

ساعت Blue What دارای بدنه استیل ضد زنگ چند بخشی است که به قطر 43.5 میلیمتر است. طراحی ساعت نیز به گونه‌ای بوده که تا عمق 300 متری (ساعت مچی غواصی) ضد آب است. زه این ساعتمچی به رنگ آبی بوده و از جنس سرامیک می‏باشد و در هر دو جهت می‌چرخد. عقربه GMT ساعت به صورت یک نشانه نارنجی رنگ درآمده. زه ساعت باعث می‌شود که ساعت منطقه زمانی دوم نیز از روی ساعت خوانده شود و رنگ آن  برای زمان‌های شب به رنگ مشکی بوده و در زمان روز آبی رنگ است. 

نوع موتور:

برای موتور ساعت، از کالیبر اتوماتیک Oris Caliber 798 استفاده میشود که این  کالیبر قابلیت ذخیره انرژی به مدت 42 ساعت را دارا می‏باشد.

این ساعت از فوریه 2021 و با قیمت 3.200 دلار در دسترس می‌باشد.

 

ساعت مچی یا کوسه دریا؟
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم