ساعت جی-رسکیو (g-rescue) کاسیو با نمایش حالت ماه و وضعیت جزر و مد

حالت مطالعه
ﺳﻪشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ نویسنده | مترجم:

ساعت جی-رسکیو (g-rescue) کاسیو با نمایش حالت ماه و وضعیت جزر و مد:

 

در این مقاله به بررسی ساعت جی-شاک جی-رسکیو GW7900B-1 (G-Shock G-Rescue)، ساعتی که محبوبیت زیادی در جامعه هواداران کاسیو طی سالهای اخیر کسب کرده است. این ساعت عظیم چند باند سولار برای موج سواری و ماهیگیری و یا کسانی که ساعتی به سرسختی میخ که شبیه اتوموبیل بت من است میخواهند، طراحی شده است.

مانند نسخه‌های مختلف دیگر از سری 7900، این مدل به باتری شارژ شونده توسط خورشید به همراه هماهنگ شونده رادیویی از ساعت اتمی دارا می باشد. برای کسانی که شاید با این قابلیت آشنایی نداشته باشد؛ این امکان، ساعت را توسط امواج رادیویی با ساعت های اتمی که فرکانس های تنظیم را به صورت مداوم ارسال مینمایند تنظیم نموده که بسیار دقیق می باشد.

به علاوه امکانات یک ساعت معمولی جی-شاک، نمایش حالت ماه، و حالت جزر و مد این ساعت را به عنوان محصولی منحصر به فرد در صف جی-شاک قرار داده و موردی عالی برای کلکسیونرهای جی-شاک میباشد.

جی-رسکیو یک هیولا است. با اینکه من به ساعت‌های کوچکتر عادت دارم، اما چیزی نهان در طراحی ساعت باعث میشود این قاب عظیم 50 میلیمتری ( با 17 میلیمتر ضخامت) مناسب به نظر برسد. صورت کاملا سیاه آن، نمایشگر LCD معکوسی را احاطه کرده است که در برگیرنده 4 عدد پیچ بزرگ قاب در گوشه هایش است. پیچ‌ها تنها تزیین کننده ساعت بوده و دسترسی ای به داخل ساعت نمیدهند؛ اما حس بسیار بهتری به نسبت درپوش‌های پلاستیکی در مدل‌های مشابه سری 7900 می‌دهند. دکمه‌های کنترل ماژول نیز بزرگ بوده و دارای بافت مخصوص میباشد. دکمه G نیز که برای روشن نمودن صفحه تعبیه شده برروی صفحه و در وسط قرار دارد.

بند ساعت دقیقا به بزرگی ساعت و طویل بوده و انعطاف پذیر و راحت است.

یکی از اجزای جالب بند باله های کوچکی است که در پشت ساعت قرار دارند. این باله‌های انعطاف پذیر به کمک می‌کنند تا ساعت برروی مچ‌های کوچک‌تر بهتر بنشیند و البته در کل نشستن ساعت برروی دست را راحت‌تر می‌نماید.

طراحی این ساعت کمی خشونت آمیز بوده و برخی عناصر آن به نظر زائد میرسد. البته کاسیو به ساخت ساعت‌های حداقلی معروف نیست بنابراین خیلی روی این مورد تاکید نمی‌کنیم. این یک ساعت ورزشی فضای باز به تمام معنا است.  شما می‌توانید این ساعت را برروس سنگ بکوبید، به کلی در شن غوطه‌ور سازید و احتمالا ساعت جذاب تر هم خواهد شد. مثل همه ساعت‌های جی‌شاک، ساعتی است که وقتی برروی دستتان است واقعا نیازی نیست نگران و مراقبش باشید.

نمایشگر معکوس ممکن است برای برخی افراد خیلی مناسب نباشد. صادقانه بگوییم، خوانایی متوسطی دارد. در فضای باز مشکل چندانی نخواهد بود، اما در فضای داخلی می‌تواند کم نور بوده و خواندن ساعت کمی دشوار باشد. این مشکلی است که کلیه ساعت‌ها با نمایشگر معکوس (مانند صفحه نمایش ماشین حساب) به همراه دارند. بسیار زیبا و تمیز به نظر می‌رسند، اما در عمل و واقعیت به خوبی ظاهرشان کارایی ندارند. در واقع در هنگام تهیه عکس‌ها نیز یافتن زاویه مناسب کمی دشوار بود. به هر ححال در نظر داشته باشید: اگر از ظاهر ساعت با نمایشگر معکوس خوشتان میاید کنار آمدن با مشکل خوانایی نسبتا آسان خواهد بود و می‌توانید از ساعت آنطوری که هست لذت ببرید.

نمایش جزر و مد و حالت ماه:

ماژول 3200 کلیه قابلیت‌های اصلی جی‌شاک را در کنار دو عملکرد بسیار پرکاربرد و منحصر به فرد یعنی نمایش حالت ماه و نمایش جزر و مد. این قابلیت‌ها به شما وضعیت کنونی ماه و موقعیت جزر و مد را گزارش می‌نمایند.

قابلیت نمایش وضعیت ماه چند مورد کاربرد جالب دارد. به عنوان مثال هنگام دوچرخه سواری در شب، می‌توانید بهترین شب را برای استفاده از تابش نور ماه انتخاب نمایید. هنگام تابستان گرم، دوچرخه سواری شب هنگام بسیار خنک تر بوده و استفاده از نور ماه به روشن نمودن مسیر دوچرخه سواری کمک می‌نماید. به عنوان ماهی‌گیر نمایش وضعیت ماه می‌تواند به یافتن بهترین زمان ماهی‌گیری کمک نماید.

نمایش وضعیت جزر و مد نیز قابلیت بسیار سودمندی؛ عمدتا برای ماهی‌گیران ساحلی، قایق سواران و موج سواران است. این ابزار امکان مشاهده وضعیت کنونی و جهت جزر و مد را در یک نمودار تصویری ساده می‌دهد. با این اطلاعات بسیار ساده تر است تا برنامه ریزی بهتری برای سفر کنار دریا در ساختمان‌های روباز داشته و یا فعال ترین خیزاب را بیابید. بعلاوه می‌توانید زمان مورد نظر خود را وارد نموده و وضعیت جزر و مد را در آینده نیز مشاهده نمایید.

 

جمع بندی:

در کل ساخت جی‌رسکیو 7900 جی‌شاک یکی دیگر از ساعت‌های ارزشمند کاسیو برای کلکسیون است. با قابلیت منحصر به فرد اقیانوس محور، ساعت 7900 همراه عالی قایق سواری، موج سواری و یا فعالیت‌های دیگر است. ظاهر تمام مشکی آن ممکن است برای همه مناسب نباشد بنابراین پیشنهاد میکنیم از موارد مشابه 7900 کاسیو که با نمایشگرهای LED و رنگ‌های متنوع ارائه می‌شوند استفاده نمایید.

 

 

 

ساعت جی-رسکیو (g-rescue) کاسیو با نمایش حالت ماه و وضعیت جزر و مد
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم