4 صفحه متفاوت در 1 ساعت مچی! اولین ساعتی که شامل 4 صفحه می‏باشد

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ نویسنده | مترجم:

در سال 2006، Jaeger-LeCoultre ساعت مچی Reverso Hybris Mechanica را با سه نوع صفحه تولید کرد. آن ساعت‌ پیچیده‌ ترین تکامل Reverso بود (Reverso ساعتی بود که با دو صفحه در سال 1931 تولید شده بود). پس از سال 2006 همه ما به این فکر بودیم که آیا این ساعت‌ساز سوئیسی و یا دیگر ساعت ‏سازها می‌توانند ساعتی روی دست این ساعت مچی معرفی کنند یا خیر؟ تا اینکه 15 سال بعد و در 90 امین سالگرد Reverso اصلی، این برند ساعت Reverso Hybris Mechanica Calibre 185 (معروف به Quadriptyque) را به بازار عرضه نمود. این ساعت اولین ساعتی است که شامل 4 صفحه می‏باشد.

چگونگی نمایش 4 صفحه در یک ساعت مچی:

کلید این موفقیت، تلاش شش ساله و ایجاد اولین ساعت مچی با بدنه دارای صفحه در دو طرف بود که مجهز به کالیبر 185 هستند. بدنه این ساعت دارای سبک سنتی Reverso می‌باشد. این بدنه مستطیلی شکل بوده و از طلای سفید ساخته شده است. ابعاد این مستطیل عبارتند از 51 در 31 میلیمتر.

این ساعت مچی مردانه لوکس دارای یازده ویژگی از جمله تقویم دائمی، تکرارکننده دقیقه، توربیلون پرواز، تاریخ بزرگ و سه نشانگر دوره چرخه قمری است که هرگز در ساعت‌های مچی با هم نبوده‌اند.

صفحه جلویی ساعت ویژگی‌های سنتی ساعت را با خود به همراه دارد. با استفاده از عقربه، ساعت و دقیقه را نمایش می‎دهد. یک صفحه فرعی توربیلون پرواز نیز در کنار عدد 7 نیز قرار دارد. در این صفحه همچنین از یک نمایشگر تقویم دائمی که شامل روز، ماه، سال سپری شده و نشانگر روز یا شب و تاریخ بزرگ در ساعت 5 است، استفاده شده است. 

با چرخاندن صفحه، به صفحه دیگری بر می‎خوریم که همان ساعت را با فرمتی غیر متعارف نشان می‏دهد. به علاوه یک تکرار کننده دقیقه نیز در این صفحه قرار گرفته. 

در زیر این صفحه، صفحه‌ای با نشانگر دوره چرخه قمری به چشم می‎خورد. این موضوع به کاربر اجازه می‏دهد که زمان ماه‌ گرفتگی و خورشیدگرفتگی را مشخص کنند. همچنین پدیده‌های ماه را پیشبینی کنند. 

چگونه یک کالیبر می‌تواند 4 صفحه را پشتیبانی کند؟

صفحه پشتی نیز، صفحه‌ای برای نمایش نیمکره شمالی فازهای ماه است. سوال مطرح این است که چگونه یک کالیبر می‌تواند 4 صفحه را پشتیبانی کند؟ جواب و رمز این سؤال یک پین است. که در نیمه شب از کالیبر و از بین بدنه اصلی برای فعال کردن اصلاح‌ کننده مکانیکی گسترش می یابد. این فناوری باعث می‌شود که ضخامت ساعت فقط 15 میلیمتر باشد.

بند ساعت Reverso Hybris Mechanica Quadriptyque یک بند آبی رنگ و از جنس چرم طبیعی تمساح است. فقط 10 عدد از این ساعت مچی لوکس تولید خواهد شد و قیمت آن برابر با 35/1 میلیون یورو خواهد بود.

 

4 صفحه متفاوت در 1 ساعت مچی! اولین ساعتی که شامل 4 صفحه می‏باشد
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم