تلفیق معماری زیبا در طراحی ساعت مچی و موتور توربیلن

حالت مطالعه
دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ نویسنده | مترجم:

وقتی در مورد ساعت‌ مچی های برند ژاکت رز صحبت می‌شود، باید به خاطر بیاورید که بر خلاف نوآوری فنی که با کالیبرهای پیچیده و ظریفش به رخ می‌کشد، این برند از منظر زیبایی طراحی نیز به بهترین‌ها دست یافته است. مجموعه  Grande Seconde با طرح صفحه‌ اش نه تنها از منظر فنی یک نوآوری به وجود آورد بلکه یکی از شاخص‌ترین طراحی‌ها در صنعت ساعت‌سازی دنیا را نیز با خود به همراه آورد.

ژاکت رز با معرفی ساعت مچی توربیلیون Grands Seconde Skeleton-One Tourbillon در سال 2021، راه را برای افق هنری جدیدی هموار می‎کند. این ساعت با توجه به زیبایی‌های قدرتمند و مدرن ذهن، همانند معماری‌ای از نور کار می‌کند.

نمایش توربیلن در صفحه ساعت مچی:

بدنه این ساعت مچی مردانه از جنس طلای رزگلد بوده و اندازه آن برابر با 41 میلیمتر است. این ساعت از اصل طراحی مشابه Grands Seconde Skeleton-One استفاده کرده است. با این تفاوت که در این مدل یک توربیلون در نیمه بالایی کالیبر قرار دارد. پل‌های مشکی مات با هندسه قفسه توربیلون و اعضای طلایی صفحات فرعی کاملاً در تضاد است و این به زیبایی‌های ساعت منجر می‌شود.

تلفیق هنر و جذابیت در صفحه ساعت:

در این ساعت از دو صفحه فرعی استفاده شده است. یکی از این صفحه‎‌ها برای نمایش ثانیه، دقیقه و ساعت در روی یک حلقه با علائم طلایی استفاده می‏شود. صفحه دوم کمی ناپیدا است ولی وجود دارد و شکل 8 کلاسیکی را که ژاکت رز به خاطر آن معروف شده است را به وجود آورده است.

وقتی به صفحه ساعت دقت می‎کنیم متوجه می‏شویم که نور در طراحی متمایز این ساعت نقش مهمی را ایفا می‏کند، به این صورت که سطوح مختلف شفافیت و انعکاس در این صفحه و کالیبر آن وجود دارد. موتور استفاده شده در این ساعت، کالیبر اتوماتیک توربیلون اسکلتی با نام 2625SQ است. این موتور قابلیت ذخیره انرژی به مدت قابل توجه 7 روز را دارد. 

بند ساعت مچی از جنس چرم تمساح بوده و رنگ آن مشکی می‏باشد. به احتمال بسیار زیاد ساعت مورد بررسی به تعداد محدودی تولید می‌شود. قیمت این ساعت نیز با درخواست به ژاکت رز مشخص می‎شود.

 

تلفیق معماری زیبا در طراحی ساعت مچی و موتور توربیلن
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم