ساعت مچی زنانه لوکس با طراحی میناکاری شده

حالت مطالعه
چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰ نویسنده | مترجم:

ژاکت رز سابقه طولانی در تولید ساعت‌ مچی های الهام گرفته از حیوانات دارد. تنها در سال 2021 و تا به اینجا، این سازنده قطعات لوکس، 4 ساعت مچی الهام گرفته از گاو و یک ساعت الهام گرفته از اژدها را رونمایی کرد. این ساعت‌ها در میان بسیاری دیگر، به کمک افسانه‎ ای، واقعیت پشت این برند را تشکیل می‌دهند. این هفته، ساعت‌ ساز سوئیسی (ژاکت رز) بار دیگر از این الهامات استفاده می‌کند و ساعت Heure Minute Smalta Clara Hummingbird (مرغ مگس‌خوار) را به بازار معرفی می‌کند.

میناکاری خیره کننده در ساعت مچی زنانه:

ساعت مچی جدید، همانطور که از نامش پیداست بیشترین الهام را از مرغ مگس‌خوار (Hummingbird) گرفته است و دنباله‌ رو مدل‌های ببری Smalta Clara tiger (معرفی شده در سال 2018) است. همانند ساعت معرفی شده در سال 2018، مرغ مگس‌خوار نیز در طراحی ساعت Smalto Clara نقشه داشته است. در طراحی این ساعت زنانه از تکنیک میناکاری (به فرانسوی: plique-á-jour) استفاده شده است. این تکنیک قرن‌ها قدمت دارد و این برند معتقد است که مبدا آن 1500 سال پیش می‌باشد. 

plique-á-jour شامل استفاده از مینا بر روی مدل‌های بدون انتها به همراه صفحه طلایی بوده که به ابعاد و شکل‌های مختلفی تقسیم شده تا هر کدام از این مدل‌ها ساخته شود. در ادامه هر یک از فضاها با رنگ‌های مختلفی از مینا پر می‏شود تا ظاهر مورد نظر بوجود بیاد. هر قطعه نهایی از میناها دارای شفافیتی مانند شیشه رنگ‌آمیزی شده اند. در مورد ساعت مچی زنانه Petite Heure Minute Smalta Clara Hummingbird، عکس نهایی یک مرغ مگس‌خوار بوده که در آن یک صفحه کوچک بیرون از مرکز برای نمایش ساعت و دقیقه استفاده می‌شود. طراحی این صفحه به صورتی است که انگار یک تخم  مرغ در صفحه وجود دارد.

مشخصات فنی و ظاهری ساعت:

بدنه این ساعت مچی شیک، از جنس طلای رزگلد بوده و قطر آن نیز برابر با 35 میلیمتر می‌باشد. بر روی بدنه ساعت نیز از 100 عدد الماس استفاده شده است. تاج ساعت نیز بیرون از مرکز ساعت بوده و این موضوع به جذابیت آن کمک می‌کند.

در درون این ساعت مکانیکی نیز از کالیبر aquet Droz caliber 6150 استفاده می‌شود. این کالیبر اتوماتیک بوده و قابلیت ذخیره انرژی به مدت 38 ساعت را دارد. ساعت جدید Jaquet Droz Petite Heure Minute Smalta Clara Hummingbird محدود به 8 عدد بوده و قیمت آن نیز برابر با 56,400 دلار است.

 

ساعت مچی زنانه لوکس با طراحی میناکاری شده
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم