درباره عینک

درباره عینک

چگونه عینک آفتابی مناسب پیدا کنیم؟

استفاده از عینک آفتابی به عنوان یک ضرورت برای حفظ سلامت چشم ها مطرح شده است، اگر عینک آفتابی مناسب استفاده کنید باعث بهتر شدن دید و پیشگیری از صدمه به عدسی و شبکیه چشم می شود. استفاده از عینک های تقلبی نه تنها این خاصیت را ندارد بلکه باعث بسیاری از عوارض چشمی و نارسایی های شبکیه می شوند. عینک مناسب شما باید چشمان شما را در برابر اشعه ماورابنفش ، در برابر نور شدید خورشید ودر برابر نورهای زننده و خیره کننده محافظت کند. همچنین میبایست ، وضوح و کنتراست را بهبود بخشد. یک عینک ارزان و بی کیفیت معمولا مزایای فوق را در اختیار شما قرار نمی دهد، بلکه تنها از شدت نور می کاهد و اشعه ماورابنفش را حذف نمی کند، از این رو عنبیه چشمان شما به واسطه کاهش شدت نور منبسط شده و بازتر می شود و اجازه می دهد اشعه ماورابنفش بیشتری به آنها برسد که سبب آسیب به شبکیه چشم و در پی آن ابتلا به آب مروارید و حتی سرطان می گردد، بنابراین حتما از عینک های آفتابی دارای حداقل حفاظت UV400 با مارک های معتبر استفاده کنید. مطمئن شوید که عینک به طور کامل صورت شما را پوشانده است ( از زیر ابروها تا نزدیک گونه ها) ، باید اطراف سرتان را نبینید، وزن عینک باید بین گوش ها و بینی تقسیم شود و مژگان نباید به قاب و لنز برخورد کنند.

UV400

اولین نکته برای تشخیص عینک استاندارد، داشتن استاندارد UV400 هست استانداردی که نمیگذارد به هیچ عنوان اشعات ماوراء بنفش وارد شود و به عدسی چشم آسیب برساند. دلیل : اشعه ماوراء بنفش دارای 3 نوع طول موج a – b – c میباشد که نوع b خطرناکترین نوع آن است که احتمال سوختگی ، کوری موقت یا آب مروارید وجود دارد. به همین دلیل وجود استاندارد UV از ورود این اشعه جلوگیری میکند. UV عینک ها باید بالای 98% را نشون بدهد یا دارای برچسب نشانه UV400 باشد. در عینک های آفتابی تقلبی ماده Triace tate استفاده میشود که فقط 40% از UV رو جلوگیری میکند.

پلاریزه

دومین نکته وجود پلاریزه است که البته عینک هایی که این ویژگی را دارند حتما هم ویژگی UV400 را به همراه دارند. عینک پلاریزه با توجه به خاصیت پلاریزه عدسی نور خورشید را که بر اثر تابش بر زمین و یا سنگفرش خیابان و آب و... به چشمانمان اصابت میکند را دفع میکند، که در تمامی زمینه ها از جمله رانندگی و اسکی و ... استفاده فراوانی دارد و باعث آرامش چشمانمان میشود.نور خورشید علاوه بر داشتن گرما، اشعه ماوراء بنفش نیز از خود تولید میکند.این اشعه بسیار خطرساز بوده و برای مدت طولانی باعث بیماریهایی از جمله آب مروارید و... میشود.هر عینک پلاریزه ای خاصیت جذب کنندگی اشعه ماوراء بنفش را ندارد.اما امروزه در اکثر عینک پلاریزه تکنولوژی و استاندارد UV400 را به کار برده اند. این ویژگی از ورود اشعه های افقی به داخل عینک جلوگیری میکند و فقط اشعه های عمودی را عبور میدهد به همین دلیل امکان دارد وضوح دید را کم کند و بیشتر برای افرادی که دقت دید بالا دارند ، مثل خلبانان یا تیراندازی مورد استفاده قرار میگیرد.

اجزای اصلی عینک

آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم