تشخیص ساعت اصل از غیر اصل

تشخیص ساعت اصل از غیر اصل
 
تشخیص ساعت اصل
 

گسترش بیش از حد در تنوع برند و مدلهای زیاد باعث سردرگمی خریداران شده است، تنوع برندها به حدی است که حتی نمیتوان تشخیص داد برند مد نظر آیا اصالتی دارد یا خیر؟

برای تشخیص یک برند اصل از غیر اصل باید چه مواردی را بررسی کنیم ؟

 

1- در ابتدا باید اصالت برند تعیین شود ، به این نحو که نام برند مد نظر را در اینترنت جستجو میکنید. تعداد ریزالت (تعداد یافته ها) نمایش داده شده بسیار مهم است: با یک نگاه ساده متوجه میشوید که این برند آیا اصالت دارد یا نه و در چند کشور جهان گسترش یافته و به فروش میرسد، هر چه تعداد یافته ها بیشتر باشد قدرت و اصالت برند بیشتر مشخص میگردد

برای مثال عدم داشتن اصالت یک برند میتوانید ، برندهایی که در ایران با تبلیغات زیاد رو به گسترش هستند را جستجو کنید . خواهید دید که در این جستجوها فقط چند یافته اول مرتبط میباشند و دیگر موارد مرتبط یافت نمیشوند

در این مقاله میخواهیم به عنوان مثال از برند کاسیو که بسیار مشهور و محبوب میباشد استفاده کنیم که البته این برند در ایران هم بصورت اورجینال و هم غیر اورجینال در بازار عرضه میشود

 
 
 

2- در مرحله ی بعدی اگر از اصالت برند مورد نظرتان مطمئن شدید میتوانید به سایت آن مراجعه کنید. هر چه برند مورد نظر شما شناخته تر باشد اطلاعات داخل سایت آن بیشتر خواهد بود
در این مرحله لازم است به صفحه نمایندگی سایت بروید و نمایندگی ایران آن را بیابید . البته لازم به ذکر است که به علت تحریم بودن ایران ممکن است نام نمایندگی داخل ایران قید نشود که شما میتوانید با ایمیل زدن به آنها از نمایندگی داخل ایران مطمئن شوید و آدرس و شماره تلفن آن را دریافت کنید .

برای مثال در سایت رولکس و قسمت نمایندگی ها ، کشورهای دارای نمایندگی را مشاهده میکنید. اما بسیاری از برند های دیگر نام ایران را میان نمایندگی های خود نیاوردند در صورتی که به تجارت خود ادامه میدهند.

 
 
 

3- پس از این دو مرحله نوبت به چک کردن ظاهری ساعت میرسد . تمامی محصولات دارای مشخصات ظاهری میباشند که از روی همان مشخصات این تشخیص انجام می گیرد.کد پشت درب ساعت ، رفرنس یا کد محصول نام دارد که برای جستجوی محصول مورد استفاده قرار میگیرد.
بعد از جستجوی رفرنس ساعت خواهیم دید که با همان کد و مشخصات عکسهای مورد نظر نمایش داده میشود هر چه تعداد یافته های مرتبط بیشتر باشند نشان دهنده استقبال جهانی از این مدل ساعت میباشد.

برای مثال میخواهیم محصولی از برند کاسیو با رفرنس MTG-S1000BD-1ADR را مورد بررسی قرار دهیم.
همانطور که در عکس رو به رو میبینید ، عکس و مشخصات مرتبط با همان ساعت به نمایش در آمده. در صورت عدم درج کد در پشت ساعت و یا کوچکترین اختلاف با عکس و یا مشخصات آن ، ساعت مورد نظر اصل نمی باشد .

 
 
 

دیگر نکاتی که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد:

1: پکیج ( پاکت؛ جعبه و دفترچه و یا کارت گارانتی) ارائه شده میبایست همانی باشد که شما در ایران از فروشنده دریافت میکنید.

2: مقایسه قیمتهای دیگر کشورها و نیز مدت گارانتی نشان دهنده خرید مناسب شما خواهد بود.

 

 
ویدئو
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم