گارانتی

گارانتی

قبل از خرید ساعت مچی علاوه بر مشخصات کلی حتما به موارد گارانتی و مدت آن نیز توجه کنید، این مورد به شما در هنگام خرید کمک بزرگی می کند تا در آینده دچار مشکل نشوید. مدت گارانتی شما از زمان نهایی شدن خریدتان آغاز می شود و با توجه به محصول یا برندی که خرید کردید، مدت ارائه این خدمات متغیر است.(6ماهه - 1 سال -2 سال یا مادام العمر)

کارت گارانتی (یا دفترچه گارانتی) که همراه با محصول به شما ارائه می شود، موارد گارانتی ساعت را در مدت اعلام شده توضیح می دهد و نکته اصلی در این کارتها (دفترچه ها)، گارانتی تعمیر ساعت یا تنظیم آن در صورت بروز نقص در استفاده معمولی می باشد.

تمام گارانتی برند هایی که از ایران تایمر تهیه می کنید، بین المللی هستند به این منظور که هم داخل ایران و هم خارج از ایران دارای اعتبار می باشند.
برای هر ساعت مچی یک کارت یا دفترچه ضمانت ارائه می شود در صورت گم شدن آن، ساعت شما از گارانتی خارج می گردد.

چه مواردی گارانتی ندارند؟

بصورت کلی مواردی مانند باتری، بند چرم، صدمات اجزای داخل صفحه ساعت (عقربه ها، ایندکس ها و …)، دسته کوک و پمپ های کنار قاب ساعت و صدمات ظاهری در هیچ برندی شامل موارد گارانتی نمی شوند.
اما نگران نباشید، اگر ساعت خود را از ایران تایمر تهیه کردید به مدت یکسال، ما گارانتی تعویض رایگان باتری به شما میدهیم.
همچنین برای اینکه طول عمر بند ساعتتان افزایش پیدا کند و دیرتر نیاز به تهیه یک بند داشته باشید، در صفحه " نگهداری از ساعت مچی" راه کار های ساده ای را به شما ارائه دادیم تا مطالعه کنید.

 

گارانتی رنگ بدنه :

 

در بعضی از برند ها رنگ قاب و بند نیز گارانتی می شود که می تواند خیال شما را از بابت نوع استفاده تان از ساعت مچی راحت کند. اگر محصول شما شامل این مورد است، در مدت معین گارانتی و در صورت رنگ رفتگی احتمالی، شرکت موظف است به شما خدمات ترمیم رنگ بدهد. غیر از رنگ سیلور، رنگ های مسی و طلایی و … جزو رنگ های فانتزی در ساعت محسوب می شود و کمی مراقبت از آنها باید بیشتر باشد.

" پیشنهاد ایران تایمر به شما"

اگر ساعت مچی شما شامل گارانتی رنگ بدنه نیست، بهتر است از برخورد مواد شیمیایی، عطر و ادکلن، مواد شوینده با آن و تعریق دست جلوگیری کنید تا طول عمر رنگ بدنه بیشتر شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه "نگهداری ساعت" مراجعه کنید.

 


 

گارانتی شیشه :
شیشه های مینرال و اکریلیک ساده ترین نوع شیشه ای است که در تولید بیشتر ساعت مچی ها استفاده می شود و شامل گارانتی تعویض شیشه نمی باشند.
اگر ساعت مچی شما شامل گارانتی شیشه است، باید بدانید که از شیشه های ضد خش برای آن محصول استفاده شده و بصورت معمول در نوع استفاده درست از محصول نباید خط و خش روی آن بیفتد.
اما اگر ضربه محکمی به ساعت شما برخورد نکرده باشد یا از ارتفاع بلندی به زمین نیوفته باشد که بصورت غیر عادی شیشه شکسته شود یا خش بردارد، می توانید از این گارانتی استفاده کنید.
برای شناخت بیشتر درباره انواع شیشه های ساعت به این صفحه مراجعه کنید.

 


 

گارانتی مقاومت در برابر آب(waterproof) :
ساعت مچی ها میزان های متفاوتی در ضد آب بودن دارند. این میزان از 30 متر تا 500 متر متغیر است اما منظور از هر 10 متر 1 اتمسفر فشار هواست. برای درک بهتر از میزان مقاومت در برابر آب ساعت مچی خودتان به این صفحه مراجعه کنید و در ابتدا بدانید که ساعت شما در مقابل شستشوی دست ضد آب است یا برای شنا هم میتوانید از آن استفاده کنید.
پس نکته مهمی که باید بگوییم این است که معنی ضدآب بودن کاملا به میزان حک شده آن در پشت ساعت شما بستگی دارد، البته ما این میزان را برای هر ساعت بصورت جداگانه در قسمت مشخصات ساعت هم نوشتیم که میتوانید از آن استفاده کنید.

گارانتی ضد آب ساعت شما متناسب با میزان آن در نظر گرفته می شود، بطور مثال اگر ساعت شما در حد شستشوی دست ضدآب شده و از آن در شنا استفاده کردید و داخل ساعت آب رفت انتظار نداشته باشید گارانتی ضد آب به آن تعلق بگیرد. اما اگر در حد همان شستشوی دست، آب وارد ساعت شما شد میتوانید به صورت رایگان از این گارانتی استفاده کنید.


 

گارانتی موتور:

تمام ساعت مچی ها از این گارانتی بهره مند هستند اما این گارانتی تنها به کارکرد خود موتور و مقاومت در برابر آب آن برمیگرده و مواردی مثل دسته کوک یا پمپ های تنظیم ساعت شامل موارد گارانتی نیستند. در صورتیکه ساعت شما از کارکرد عادی خود خارج شده باشد و دلیل آن اتمام باتری (برای ساعت های باتری) یا اتمام کوک ساعت ( برای ساعت های کوکی و اتوماتیک) نبود، می توان گفت موتور ساعت دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر دارد.
در صورتی که از این موضوع اطمینان حاصل کردید، ایران تایمر به شما پیشنهاد می کند ابتدا دسته کوک ساعت را خارج کنید تا فشار بیشتری به موتور آن وارد نشود، سپس اقدام به گرفتن خدمات برند ساعتتان کنید.
در بعضی موارد با تعویض یک قطعه از موتور ساعت، مشکل کاملا برطرف میشود اما اگر آسیب وارد شده به موتور به حدی باشد که نتوان با تعویض قطعات، آن را تعمیر کرد، نیاز به تعویض موتور می باشد که در آن صورت اگر شامل هزینه اضافی باشد حتما شما در جریان آن قرار میگیرد.

لازم است بدانید در خصوص ساعت های مکانیکی این موارد بیشتر پیش آمده چرا که در موتور این ساعت ها قطعات زیادی بصورت یکپارچه کار میکنند و به طبع احتمال آسیب پذیری آنها بیشتر از ساعت های باتری است.

پس اگر ساعت شما مکانیکی است لازم است به این صفحه مراجعه کنید تا درباره موتور ساعت و مراقبت از آن اطلاع بیشتری داشته باشد.
 


گارانتی باتری:
همانطور که گفتیم عموما باتری ساعت ها در هیچ برندی گارانتی نمی شود. اما اگر ساعت مچی خود را از ایران تایمر تهیه کردید ما خودمان را موظف میدانم تا 10 سال گارانتی تعویض رایگان باتری به شما دهیم.
اگر ساعت شما در این یکسال نیاز به تعویض باتری داشت نگران نباشید، کارشناس متخصص ما بدون آسیب رسانی به ضدآب ساعتتان، و با بهترین نوع باتری سوئیسی موجود در بازار تعویض باتری را انجام میدهد.
 

فول گارانتی

اگر در موارد گارانتی ساعتتان، مورد فول گارانتی را مشاهده کردید به این معناست که ساعت مچی شما تمام موارد گارانتی که در بالا به آنها اشاره شد را دارد و خیال شما میتواند از همه جهات راحت باشد.
معمولا در برند های لوکس و به مدل های تولید محدود این نوع گارانتی تعلق میگیرد که البته با توجه به قیمت ساعت این نوع خدمات دهی مطلوب می باشد.
 

لازم به ذکر است بگوییم، مجموعه ایران تایمر با یک دهه تجربه تخصصی در زمینه ساعت مچی میتواند شما عزیزان را در هر شرایط همراهی کند. شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت و راحتی خودتان ساعت مچی که نیاز به تعمیر دارد را برای قسمت خدمات پس از فروش ما ارسال نمایید تا تمام مراحل انجام این کار توسط ما صورت گیرد و در هر مرحله شما را از فرایند آن با خبر می کنیم.
اما اگر ساعت خود را از ما خریده باشید، در پروفایتان آدرس و مشخصات کامل شرکت گارانتی کننده را قرار دادیم تا در صورت تمایل به صورت مستقیم به آنها برای دریافت خدمات مراجعه کنید.

آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم