آشنایی با انواع تقویم در ساعت مچی

حالت مطالعه
پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ نویسنده | مترجم:

نمایش تاریخ از ویژگی‌های مهم و پر کاربرد در ساعت مچی‌ها محسوب می‌شود. تقویم یا همان نمایش تاریخ چه در ساعت آنالوگ و چه ساعت دیجیتالی وجود دارد. این قابلیت با پیشرفت صنعت ساعت سازی، دچار تغییراتی شده اما در کل نمایش تاریخ در ساعت از چند حالت مشخص خارج نیست که در اینجا به آشنایی با آنها می‌پردازیم.

انواع تقویم‌های نمایش تاریخ در ساعت آنالوگ

نوع نمایش تاریخ بر اساس روز، ماه، سال و یا تقویم به چند مدل مختلف در ساعت‌های آنالوگ تقسیم می‌شوند. در اینجا به ترتیب از ساده‌ترین تا پیچیده ترین این تقویم‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

تقویم نمایش تاریخ ساده: 

از ساده ترین و البته رایج ترین نوع تقویم، تاریخ شمار در ساعت‌هاست. یک قاب کوچک که از عدد 1 تا 31 را در خود دارد. برای ماه‌هایی که 30 روزه هستند، نیاز هست برای تنظیم روز یکم ماه بعد به صورت دستی تقویم را تنظیم کنید. این نوع تقویم در ساعت‌های ارزان تا گران قیمت به کار برده می‌شود و معمولا بهترین ویژگی برای ساعت مردانه است.

تقویم نمایش تاریخ روز شمار: 

در بسیاری از ساعت‌های مچی این نوع تقویم استفاده می‌شود که می‌تونیم این مدل را هم نسبتا پرطرفدار بنامیم. یک کادر برای نمایش تاریخ ماه و یک کادر برای نمایش روزهای هفته. در اکثر برندها روزهای هفته به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. در بعضی از مدل‌های خاص که به سفارش کشور مشخصی یا به صلاحدید خود کمپانی است، برای نمایش روزهای هفته از یک زبان دیگر مثل عربی، فارسی یا … استفاده می‌شود. در اینصورت می‌توانیم بگوییم تقویم روزشمار آن ساعت دوزبانه است. 

تقویم نمایش تاریخ کامل: 

به ساعت‌هایی که دارای نمایش تاریخ، روز هفته، ماه و سال باشند fullcalendar یا تقویم کامل گفته می‌شود. تنظیم تقویم در این نوع ساعت‌ها بصورت میلادی است; دلیل آن هم استفاده از ماه و سال میلادی در تقویم ساعت می‌باشد. بخاطر پیچیدگی ساخت این نوع تقویم، معمولا ساعت‌های گران قیمت دارای تقویم کامل هستند.

دو قابلیت مرتبط با ساعت‌های تقویم دار آنالوگ

معمولا دو ویژگی (نمایش 24 ساعت شبانه روز) یا (نمایش حالت ماه) در ساعت‌های تقویم دار استفاده می‌شود. دلیلش هم مرتبط بودن با نمایش تاریخ است. قابلیت نمایش 24 ساعت شبانه روز در ساعت‌ها، برای کشورهایی که تفاوت شب و روز در آنجا مشخص نیست کاربرد بیشتری دارد. این قابلیت به شخص مصرف کننده این امکان را میدهد تا متوجه شود برای مثال ساعت 10 صبح است یا 10 شب. قابلیت نمایش حالت ماه هم علاوه بر زیباتر کردن صفحه ساعت، قابلیت میزان روزهای سپری شده در طول یک ماه را به مصرف کننده نمایش میدهد.

انواع تقویم‌های نمایش تاریخ در ساعت دیجیتال

در ساعت‌های دیجیتالی تنوعی که در آنالوگ‌ها وجود دارد، نیست. نمایش تاریخ در ساعت دیجیتالی کامل (نمایش تاریخ، روز، ماه و سال) است و به صورت میلادی هم تنظیم می‌شود.

نتیجه گیری:

همیشه در خرید ساعت اورجینال، به قابلیت‌ها و ویژگی‌های ساعت توجه کنید. انتخاب نوع تقویم تا حدودی به استفاده شما برمیگردد. اگر صاحب شغلی هستید که نباید روزهای مهم کاری تان را فراموش کنید یا با کشورهای دیگر در تعامل هستید، خرید یک ساعت با تقویم کامل برای شما مناسب تر است. 

 

آشنایی با انواع تقویم در ساعت مچی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم