تاریخچه ساعت رولکس مدل کسموگراف دیتون (COSMOGRAPH DAYTONA)

حالت مطالعه
جمعه ۲۷ خرداد ۱۳۹۰ نویسنده | مترجم:

  
ساعت رانندگانDRIVER'S WATCH


ساعت رولکس مدل کسموگراف دیتون (COSMOGRAPH DAYTONA)

هیچ ساعت دیگری کاملا مانند رولکس مهندسی نمی شود. در سال 1963 ساعت رولکس برای برآورده کردن نیازهای رانندگان ماشین مسابقه مدل کسموگراف دیتون (COSMOGRAPH DAYTONA) را طراحی کرد و به سرعت موقعیت نمادینش را بدست آورد. با مکانیسم کسموگراف COSMOGRAPH به ثبت رسیده اش و قاب با مقیاس تاچومترtachometric ، به رانندگان اجازه می دهد زمان گردش سپری شده را کاملا اندازه گیری و سرعت متوسط را محاسبه نمایند. مدل ساعت رولکس کسموگراف دیتون(COSMOGRAPH DAYTONA)  اینجا بصورت رولکس ثبت شده Everose gold ارائه می شود.


 تام کریستنسن

8 بار برنده مسابقات 24 ساعت، 15 بار برنده مسابقات 12 ساعت سبرینگ.
نیروی غالب در مسابقه استقامت.
هرچه مسیر سختتر علاقه اش به غلبه کردن بیشتر.

 

 

 

 

 

 

 


 آقای جکی استوارت


 

Good Wood 1964. تیم کارفرمایان به عنوان یک تیم جوان اسکاتلندی در حال تست کردن یک کوپر F3 برای اولین بار از اینکه ضربات lap time  بعد از lap time بوسیله ی یک راننده فرمول یک تنظیم می شود، شگفت زده شدند. بنابراین شغل جان جوان (جک استوارت) شروع می شود. شغلی که 27 برد در 99 شروع و سه قهرمانی مسابقات فرمول یک جهان را به ارمغان می آورد. بعلاوه او یک تک تیرانداز، یک صاحب تیم ویک مبارز برای آگاهی اختلال در خواندن بوده است. اما احتمالا بزرگترین پیروزی اش را از تقریبا تنها ایمنی motorsport دگرگون بدست آورد. بنابراین اگرچه آقای جکی ، شاید در مسابقات بازنشسته است ، نشانه ترک کردنش تا بحال قابل مشاهده باقی می ماند.

رولکس 24 در DAYTONA
در مسابقه ، حفظ سرعتهای بالا برای مدت زمانهای طولانی معمول است. اما برای 24 ساعت مستقیم ، در یک مسیر آیا تنها 20 درصد در طول شب روشن کرد؟ این مسئله استعداد نادر رقبا را دربرمی گیرد و چیزی است که در مسابقه موتور سیکلت رانی دایتونا ، یکی از پرچالش ترین رویدادهای ورزشی ، رولکس 24 دایتونا را می سازد. یک ماراتن سرعت و استقامت رانندگان از همه مسیرهای مسابقه  برای افتخار رقابت کردن بهم نزدیک می شوند. استراحت مناسب و دستگاه فنری بسیار اساسی هستند. در سال 1962 این مسئله مورد بحث بوده است. چه چیزی سختتر است ساخت آن در اطراف مسیر یا در اطراف ساعت؟
 

 

مسابقات 24 ساعته لیمانس (Le Mans)
یکی از وقت گیرترین و پر استقامت ترین مسابقات اتومبیل رانی مسابقات 24 ساعته لیمان است. رانندگی   در طول سیاهی شب فقط به طور جزئی این چالش را شرح می دهد. و این لحظه هاست که گرایش فولادین راننده را آزمایش می کند. تقریبا نیمی از شروع کننده ها به اتمام مسابقه نمیرسند، برنده شدن در این مسابقات به طراحی خلاقانه ماشین، رانندگان حرفه ای و تیم های مرتب شده یکپارچه نیاز دارد. اینکه هیچ مساوی وجود ندارد کل تیم را به استقامت فرا می خواند.
 

 

آقای مالکوم کمپبل
اوایل سال 1930، رولکس در حال تولید کردن اولین ساعت کورنوگراف خود بود. در سال 1935 ، درحالیکه تکنولوژی اتومبیل هنوز در مراحل اولیه اش بود، آقای مالکوم کمپبل یک ماحراجوی بریتانیایی، با یک ساعت رولکس روی مچش، رکورد سرعت جهانی را ثبت کرد او با سرعتی بیش از 300 مایل (484 کیلومتر) در ساعت در Bluebird نام خود را در تاریخ ثبت کرد. یک موقعیت خارق العاده ای برای بارها!
 

 

بر روی برد ابزار دقیق
مدل کسموگراف دیتون (COSMOGRAPH DAYTONA) بعنوان ابزار دقیق اندازه گیری زمان برای رانندگان مسابقات استقامت طراحی شد. این در حالی ست که عقربه ثانیه شمار بزرگ زمان دقیق 8/1 ثانیه را نمایش میدهد، دو شمارنده در مقابل اعداد 3و9 به ترتیب نمایش زمان ساعت و دقیقه را به عهده دارند، این امکانات به راننده اجازه می دهد برای زمانبندی مسیر بطور دقیق و موفقیت نهایی برنامه ریزی کند.

  


تاچومتر TACHYMETER
قاب حک شده در مدل کسموگراف دیتون (COSMOGRAPH DAYTONA) می تواند مانند یک تاچومتر TACHYMETER برای محاسبه کردن سرعت بوسیله ی اندازه گیری زمان عمل کند که از یک فاصله از پیش تعیین شده استفاده شود. ساعت رولکس مدل کسموگراف دیتون (COSMOGRAPH DAYTONA) یک ابزار کامل برای اندازه گیری حداکثر سرعت 400 کیلومتر در هر ساعت است از این ابزار برای محاسبه مایل نیز استفاده میشود.
 

 

 

شروع. رانندگی.توقف (START. DRIVE. STOP.)
در ساعت رولکس مدل کسموگراف دیتون (COSMOGRAPH DAYTONA) شکل و عملکرد با هم کار می کنند. مهندسین رولکس، پیشرفته ترین تکنولوژی ها را برای کامل کردن مکانیسم کورنوگراف بکار برده اند. وقتی که فشار انگشت روی دکمه ها وارد می شود. نتیجه تنها عملکرد قابل اعتماد کورنوگراف نیست، بلکه یک تیک واضح و محکم، به خوبی اعتماد استفاده کنندگان از این نوع ساعت مچی است.
 

 

 

 

 

موتور ساعت کورنوگراف 4130
در داخل ساعت موتور 4130 با ظرافت تمام طراحی شده، موتور ساعت رولکس مدل کسموگراف دیتون  (COSMOGRAPH DAYTONA) یک شاهکار هنری درساعت سازی محسوب میشود. موتور 4130 با کالیبر کورنوگراف ساخته شد و بطور انحصاری بوسیله ی رولکس در سال 2000 برای ساعت رولکس مدل کسموگراف دیتون (COSMOGRAPH DAYTONA) مونتاژ شد. این موتور از 290 قطعه ترکیب شده – کمتر از یک استاندارد گاه سنج- که سمفونی بسیار تحسین شده از سادگی را ایجاد می کند. این ساعت 72 ساعت قدرت ذخیره دارد (در حالت فعال بودن کورنوگراف 66 ساعت است) و درون ساعت، فنر رقاصک پاراکروم آبی رنگ، ترکیبی از یک آلیاژ منحصر به فرد غیر قابل نفوذ برای میدان مغناطیسی ساخته شده، که آنرا  از فنر رقاصک های متداول 10 برابر در برابر شوکها مقاومتر می کند.
 

تاریخچه ساعت رولکس مدل کسموگراف دیتون (COSMOGRAPH DAYTONA)
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
آزاده: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
و بازم رولکس شگفت انگیز😍
به نظر شما این نظر مفید بود؟ بله (0) خیر (0)
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم