همیلتون، خاکی، خلبان پیشتاز آلومینیوم را رو نمایی کرد، بررسی اولین ساعت همیلتون در آلومینیوم

حالت مطالعه
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

در آخرین خط تولید خود شامل چهار ساعت و با نام خاکی خلبان پیشتاز آلومینیوم (The Khaki Pilot Pioneer Aluminum)، همیلتون اولین قطعات خود را در این بدنه ی جالب و در عین حال غیر معمول معرفی می کند.
آلومینیوم ماده ای است که در صنعت های پیشرفته از قبیل هواپیما و خودرو سازی از آن بسیار استفاده می شود. مدت ها است که بر سبک بودن نسبی آن، مقاومتش در برابر خوردگی و در کل دوام آن در مقایسه با مواد دیگر با قیمت های مشابه تکیه شده است. اما هنوز جزو موادی می باشد که در صنعت ساعت سازی از آن ها به ندرت استفاده می شود، معمولا به دلیل اینکه ساخت توسط آن بسیار دشوار است و همچنین روش های خاصی نیاز است تا سطوح آن را برای مصرف روزانه آماده کنند. آلومینیوم در مقایسه با همتا های خود بسیار نرم است، اگرچه که سبک هم است، ولی برند های ساعت سازی تمایل دارند تا درجه های متفاوتی از تیتانیم را به جای آن استفاده کنند.

همانطور که نام آن نشان می دهد، جفت خاکی خلبان پیشتاز (The Khaki Pilot Pioneer couples) این سری جدید ساعت های آلومینیمی با زمینه ی هوانوردی، انتخابی هستند که از جهات متفاوتی منطقی به نظر می رسد. اول از همه، همیلتون تاریخ گسترده ای در تولید ساعت های مرتبط با هوانوردی دارد. تامین نیروی هوایی سلطنتی با ساعت های خلبانی در دهه ی هفتاد، و ساخت ساعت های بسیار متنوع خلبانی که تا کنون به صورت حرفه ای از آنها استفاده شده است از قبیل مواردی هستند که باعث می شوند در افتخار آنها به گذشته ی خود، تعجبی وجود نداشته باشد.
دوم اینکه، بیشتر ماشین های مسابقه ای حال حاضر از فیبر کربن و شکل های مختلف آن ساخته شده اند، در حالی که بیشتر هواپیما ها هنوز از آلومینیوم در ساخت خود بهره می برند. و سوم هم، خاصیت سبکی آن، آلومینیوم برای کالکشن هوانوردی خاکی (The Khaki Aviation Collection) در مقابل همتا های خود که مختص عملیات زمینی و دریایی می باشند، در هماهنگی کلی یا هارمونی، بسیار مناسبتر خواهد بود. پس هنگامی که همیلتون هدف معرفی کالکشن جدید خود را در آلومینیوم داشت، خلبان پیشتاز، خاکی، بهترین راه آن بود.


با تمامی این گفته ها، حالا بهتر است تا ببینیم که این چهار قطعه از کالکشن جدید سال 2014 چه چیزی را برای طرفداران خود در نظر دارند، حالا چه به عنوان مورد استفاده برای یک خلبان، یا چه تنها به عنوان یک قطعه ای زیبا با شکلی نظامی. در بالا مجموعه ی چهار نسخه را مشاهده می کنید که نشان دهنده ی ترکیب رنگهایی هستند که ساعت در آنها موجود خواهد بود. همیلتون، به نظر می رسد که از توان های آر و دی گروه سواچ (Swatch Group’s R&D) استفاده کرده تا از عهده ی انجام این کار بر آید، آن ها یک روش رفتار با فلز را توسعه داده که به آنها این امکان را می دهد تا بدنه هایی به پهنای 41 میلی متر را، در چهار طیف، به نحوی بسازد که حتی آلومینیوم را محکم تر و با دوام تر کنند.


این به آن مساله ای که آلومینیوم در صنعت ساعت سازی جایگاه مورد توجهی ندارد اشاره دارد: که آلومینیوم در مقابل مشابه های خود فلزی بسیار نرم است. معنی ای که منحصرا در اینجا وجود دارد این است که یک ساعت – مخصوصا با زمینه ی نظامی – در سرنوشت خود تمامی ضربه ها، ساییدگی ها و فشار ها را در پیش رو دارد، در حالی که آلومینیوم در مقابل موارد بزرگ و کوچک بسیار آسیب پذیر است. حتی نیروهایی که بر روی فلز های مشابه اثر کمی داشته باشند یا در کل هیچ اثری نداشته باشند به نسبت ممکن است به ساعتی از جنس آلومینیوم ساده، آسیب وارد کنند.

روشی که استفاده شده است، کاری است که به آن آنودیزاسون (Anodization) می گویند. آنودیزاسیون روشی است که عموما برای افزایش قطر لایه ی طبیعی اکسید شده بر روی بخش فلزی استفاده می شود. "لایه ی اکسید طبیعی" در این مورد به معنی زنگ زدگی است. این زنگ زدگی ای است (که به شیوه ی مصنوعی بر روی سطح آلومینیوم به وجود آمده) که در نهایت بر روی سطح آلومینیوم به وجود می آید، که نه تنها سه برابر از آهن محکم تر است، بلکه به زیبایی به رنگ های متنوع نیز در می آید. این استحکام از مشابهت ساختار داخلی اکسید، با سنگ های قیمتی (مانند سفایر - Sapphire) بهره می برد.
سوال بسیار مهم، وقتی که راجع به ساعت صحبت میکنیم، این است که این روش را که بر روی فلز انجام میدهند تا چه حد یکنواخت و درست انجام شده. شما آلومینیوم آنود شده را در بدنه های تعداد زیادی از محصولاتی که روزانه استفاده می کنید (مانند آیپاد و پشت آیفون) مشاهده می کنید و در حالی که آنها به ساییدگی و خط تمایل بیشتری دارند، زمانی که آنودیزاسیون به درستی انجام شود، شما محصولی خواهید داشت که زمان زیادی دوام خواهد آورد.

حال جدای از این بحث های فنی، با موجود بودن خاکی در رنگ های سبز، ماسه ای، آبی دریایی و مشکی، همیلتون رنگ های جالب متنوعی را به نمایش در آورده که از راه آنودیزاسیون ممکن شده اند. تمامی نسخه ها با بند های ناتو (NATO Straps) مشخص شده با رنگ، گره ها و بافت های چرم موجود هستند. انتخاب جالبی به نظر می رسد که بند های ناتو، با سخت افزاری که از همان موادی ساخته شده که بدنه ساخته شده است، جفت شده اند، و حتی اگر آن ها این کار را انجام نمی دادند و یا نمی توانستند انجام دهند، ما این احساس را می کردیم که خیلی جالب می شد اگر که بند ساعت، با فلزی که آن را نگه می دارد هم رنگ می شدند.

نکته ی جزئی دیگر این است که بدنه به شکل نا متقارن ساخته شده است، یک طراحی بزرگ که شاید در نگاه اول نمایان نباشد، این یک فن ساده است تا در طولانی مدت ساعت به دست کردنی تر باقی بماند، اگرچه که در حالی که هنوز هم جالب است از نظر زیبایی آن را کمی غیر معمول خواهد کرد. این کار با بزرگتر کردن سمت راست بدنه انجام گرفته، که آن را یک محافظ تاج ساعت نیز قرار داده است. حال که صحبت از تاج شد، تاجی که در کنار ساعت 2 قرار دارد، می تواند برای تنظیم لبه ی حلقه ی داخلی مورد استفاده قرار گیرد، و زمانی که شخصی که آن را بر دست دارد دقیقه شمار را بر روی 00 قرار دهد شمارش معکوس 60 دقیقه ای را ممکن می کند، در حالی که تاج موجود در کنار موقعیت ساعت 4، برای کوک ساعت و تنظیم آن استفاده خواهد شد.

با وجود خلبانی بودن ساعت، صفحه ی بر روی خاکی پیشتاز خلبان نسبتا ظاهر ساده ای دارد که وعده ی آن را میدهد که در اکثر مواقع خوانا باقی بماند. و باقی چهار بدنه ی رنگی نیز در صفحات خود رنگی مشابه با رنگ بدنه ی خود دارند، در حالی که اعداد آنها با همان سیستم شماره گذاری عربی نشانه گذاری شده، و هر یک از آنها با شب تاب های قوی پوشیده شده اند که خوانایی در شب را افزایش خواهد داد. در داخل ساعت نیز موتور همیلتون اچ 10 (Hamilton H-10 Movement) وجود دارد که یک دوره ی کامل 80 ساعتی نگه داری انرژی را در دسترس قرار می دهد که با کوک اتوماتیک و نمایشگر تاریخ همراه است.

دیدن آزمایش های همیلتون بر روی مواد جدید-قدیمی مانند آلومینیوم بسیار هیجان آور است، مخصوصا زمانی که برند توانسته آن را با کالکشن ساده و زیبای خود هم خوانی دهد. اگر چه امتحان واقعی هنوز در مقابل ما قرار دارد، اما برای حال ما میدانیم که با در نظر داشتن قیمت رقابتی آن در $1,145 برای انواع اشکال و مدل ها - که بیشتر آن هم در بدنه خلاصه می شود – احتمالا یک پیشنهاد بسیار جالب باقی خواهد ماند.


 

همیلتون، خاکی، خلبان پیشتاز آلومینیوم را رو نمایی کرد، بررسی اولین ساعت همیلتون در آلومینیوم
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم