بررسی ساعت های UR-105M یورورک (URWERK)، شوالیه ی سیاه و شوالیه ی آهنی

حالت مطالعه
یکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

جدید ترین ساعت های ساعت سازی سوئیسی یورورک (URWERK) این دو قطعه ی "شوالیه ی آهنی" (Iron Knight) و "شوالیه ی سیاه" (Dark Knight.) UR-105M هستند. باری دیگر، این ساعت های جدید از طراحی های دیگر یورورک ایده گرفته و خود نیز اندکی ترکیب جدید بر آنان افزوده اند، اما این پیش بری های تازه، یک نقطه ی جدیدی برای سطح ابتدایی برند ایجاد نموده اند.


UR-105M سال 2014 به راه و روش طراحی UR-210 از سال 2012 ادامه داده و حتی برخی از ویژگی های عرضه شده در یورورک EMC را نیز شامل می شود. همچنین شما یک تکامل سطحی در دیزاین سیستم ماهواره ای نشان دهنده ی زمان که از یک سری ماهواره ی متحرک استفاده می کند که هر کدام آنها نمایش دهنده ی چهار ساعته بر روی خود دارند. آنها به یک مقیاس دقیقه در  پایین صفحه رسیدند تا زمان را نشان دهد. این یک سیستم عالی است که البته دیگر جدید نیست ولی به جالب و کار آمد بودن خود ادامه می دهد.


به گفته ی یورورک، الهام طراحی در پس UR-105M زره بوده است. زره شوالیه های قرون وسطا، که با وجود اینکه ساعتی این چنینی تا چه اندازه مدرن به نظر می رسد، مقداری عجیب است. با این حال، ما گفته ی آنان را ملاک قرار خواهیم داد، اگرچه با قرار دادن منطق آنه بسیاری از ساعت های یورورک مانند زره هستند. که البته موردی در آن وجود ندارد، زیرا پوششی از زره استعاره ی جالبی از بیان عمر و مقاومت ساعت است.


طراحی بدنه خوشبختانه متقارن است و یک زمینه ی زیبا به آن می دهد. پهنای بدنه 39.5 میلی متر، یلندای آن 53 میلی متر و قطر آن 16.65 میلی متر است. که دقیقا ساعت کوچکی نیست اما با وجود تمامی این ها باز هم به دست کردنی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از دید مواد سازنده دو نسخه وجود دارد، اما هر دو آنها بر بدنه ای از جنس تیتانیم و استیل تکیه می کنند. حلقه ی ساعت (بخش جلوی بدنه ی آن) برای شوالیه ی آهنی، از استیلی است که به خوبی صیقل داده شده، و نسخه ی شوالیه ی سیاه  پشت رنگ شده ی استیل ALTin (aluminium titanium nitride) کاری شده را دارا است. پشت بدنه ی UR-105M نیز از تیتانیم سیاه شده است.
 در حالی که مدل استیل ظاهری چیره تر دارد، مدل سیاه نیز به همان اندازه مورد نظر است. کمی به نظر می رسد که تمام آن نکات ظریف، گوشه ها، و پایان های مختلف بدنه در نسخه ی استیل بهتر هستند بدون سطح سیاه رنگ شده. البته هر دو آن ها انتخاب های زیبایی هستند، شوالیه ی سیاه با وجود اینکه تمامی آن سیاه است از لحاظ انتخاب لباس مناسب با آن منعطف تر است.


خوانایی خوب است، و مورد جالب این است که یورورک تصمیم گرفته تا تمامی پیچیدگی هایی که نشان دهنده ی ساعت یا دقیقه نیستند را به کنار یا پشت بدنه انتقال دهد. این به آن معنی است که شما نمایشی تمیز و زیبا را از صفحه بر روی صفحه خواهید یافت. در حالی که کریستال سفایر با پوشش ضد انعکاس نور پوشیده شده، هنوز مقدار زیادی بازتاب در آن دیده می شود، شاید بهتر بود تا مقدار پوشش را افزایش می دادند.


حالا UR-105M چه کاری را جز نمایش زمان انجام می دهد؟ خوب، این همچنین دارای یک نمایش دهنده ی انرژی ذخیره شده، نمایش دهنده ی ثانیه، درجه ی سرویس (Service Gauge)، و یک تنظیم خوب برای موتور است. نمایش دهنده ی انرژی نشانی بر هر دو روی بدنه و همینطور در کنار آن دارد که موردی عالی است، شما دیگر نیازی به از دست در آوردن ساعت نخواهید داشت تا از زمان  بعدی برای کوک مجدد آن با خبر شوید.

در حالی که شما موتور را نمی توانید ببینید، یک ظاهر بسیار شگفت انگیز دارد. یورورک آن را کالیبر UR 5.01 نامیده و کالیبر کوک دستی آن در 4Hz با قابلیت نگه داری انرژی 42 ساعته عمل می کند. آن چه که ما در اینجا از آن "درجه ی سرویس" یاد کردیم، چیزی است که یورورک در حقیقت آن را "تعویض روغن (Oil Change)" خطاب می کند، که به شما خواهد گفت که چه موقع شما نیاز دارید تا ساعت خود را برای سرویس ببرید. در حالی که مردم می توانند در رابطه با ساعت هایی که شامل استاندارد موتور ETA هستند سهل انگار باشند، وقتی که موردی مانند این می رسد، شما نخواهید خواست تا از سرویس آن غفلت کنید زیرا که یورورک نیاز خواهد داشت تا موتور را روغن کاری و تمیز کند تا از کارکرد بهینه ی آن مطمعن شود.


در پشت ساعت همچنین درجه و پیچ تنظیم دقیق را خواهید یافت. این قابلیت به مصرف کننده این امکان را خواهد داد تا با استفاده از یک پیچ گوشتی در حقیقت موتور ساعت را تنظیم کند. این ویژگی معمولا در درون ساعت بروی موتور پنهان است اما یورورک آن را برای ایجاد ارتباط بیشتر بین ساعت و صاحب آن به بیرون و پشت بدنه انتقال داده است. یورورک در ابتدا این قابلیت را در درون ساعت EMC خود عرضه کرد – جایی که شاید این مساله بیشتر منطقی به نظر می آمد، زیرا که آن ساعت در حقیقت به شما می گفت که تا چه اندازه ساعت دقت دارد. در بدنه شما به ابزار دیگری برای اندازه گیری UR-105 نیاز خواهید داشت، اما تنظیم نسبت آن به شما کمک خواهد نمود تا دقت را دور بزنید. در کل تنها قابلیت جالبی که اینجا کمبود آن در مقابل دیگر ساعت های یورورک احساس می شود کوک اتوماتیک است، اگر چه که این دارای یک نمایش دهنده ی انرژی ذخیره شده است که تا حدودی آن را جبران می کند.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با وجود یک یورورک "سطح - مبتدی" بودن، کالکشن ساعت های UR-105 (UR-105M) بسیاری را در خود دارند. آن ها تمامی استایل های قراردادی مدرن را دارند که ما همانند یک شخصیت پیشرو در افکار، برخلاف بسیاری از ساعت های پیشرفته ی لوکس که ما امروزه می بینیم که به بازار روانه می شوند، می ستاییم. در پایان، این ها نسخه های محدود (Limited Edition) نیستند، پس ما می توانیم انتظار یک تولید قابل توجهی را (به نسبت تولید های بسیار اندک یورورک) در سال های آینده داشته باشیم. قیمت های URWERK UR-105M برای نسخه ی شوالیه ی آهنی (Iron Knight) 58,000 فرانک سوئیس ($66,000) و  برای شوالیه ی تاریک 63,000 فرانک سوئیس  ($72,000) می باشند.

 


بررسی ساعت های UR-105M یورورک (URWERK)، شوالیه ی سیاه و شوالیه ی آهنی
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم