ساعتی مقاوم حتی در برابر تانک – The Victorinox INOX

حالت مطالعه
چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

 

یک ساعت ورزشی کمتر از $600، که می تواند در برابر گذر تانک از روی آن دوام بیاورد – این یک توضیح در خور اینوکس (INOX) ساخته شده توسط شرکت ویکتورینوکس (Victorinox) است، یک ساعت فوق مقاوم که امتحان خود را تا  بیشترین مرزها توسط یک کمپانی 130 ساله ی سوئیسی پس داده است. بله، اینوکس دارای یک موتور کوارتز است، اما ساعت های زیادی وجود ندارند که بتوانند به سمت بتون پرتاب شوند، در جریان مایعات خورنده قرار بگیرند و یا از طوفان ماسه جان سالم به در ببرند. و این تمامی آن ها را توانسته با موفقیت پشت سر بگزارد، به همراه مقاومت در برابر آب تا عمق 200 متر، در حالی که ظاهر ساده و جذاب خود را حفظ می کند.

  

 

 

 

در تست های مختلفی که اینوکس تحت آزمایش قرار گرفته بود، یک تانک از روی آن عبور کرد – که در آن تست ساعت بین تانک و بتون قرار داشت – نه یک بار، بلکه دوبار، تقریبا بی خط و خش، هنوز به همراه موتور کاملا سالم و صفحه ی صدمه ندیده موفق بیرون آمد. تنومندی ساعت به دو دلیل عمده است: یک بدنه از استیل یکنواخت ضد زنگ، شانه های برجسته در اطراف دسته یا تاج، و یک شیشه از جنس کریستال سفایر (Sapphire Crystal) که کمی در درون ساعت فرو رفته تا از صدمه دیدن ساعت در برابر فشار از مقابل جلوگیری کند. به علاوه، نشانه های 12 ساعت بر روی صفحه مهر شده اند، که تقریبا جدا شدن آن ها در اثر برخورد را غیر ممکن می کند. یک ضربه گیر سفارشی سیلیکون نیز، به همراه اعداد برجسته شده بر روی خود، مقاومت آن را بیش از پیش در برابر شرایط بی رحم محیط ارتقا خواهد داد.

 

بدون شک، شکل بدنه ما را به یاد طراحی های عالی جرالد جنتا (Gerald Genta) می اندازد. اگرچه، نقاط اریب در اطراف حلقه ی ساعت و ابعاد جمع تر از مشابهت کامل آن جلوگیری می کنند. در 43 میلی متر، از هیچ جهت یک ساعت کوچک نیست، و با توجه به قطر ان مسلما از مچ دست بالاتر خواهد ایستاد (مخصوصا هنگامی که به همراه برجستگی های سیلیکنی و پلاستیکی می باشد). ساعت در سه رنگ صفحه خواهد آمد، سیاه، آبی و سبز، هر یک با یک بند پلاستیکی همرنگ (و راحت).


تا زمانی که موتور آن موتور کوارتز می باشد، هیچ یک از این ها در این سطح قیمت باعث تعجب نخواهد بود. روندا 715 (Ronda 715) ساخت سوئیس، ساده است و کاری که از آن انتظار می رود را انجام میدهد: زمان را دقیق نگه خواهد داشت. روندا دو سطح کیفیت از این مدل را اراعه خواهد نمود، در مدل ساخت سوئیس در قطعات موتور از 5 سنگ قیمتی و صفحه هایی از طلا استفاده شده است.

 


ویکتورینوکس اینوکس در اواخر همین سال میلادی با قیمتی معادل $525 عرضه خواهد شد.
 

ساعتی مقاوم حتی در برابر تانک – The Victorinox INOX
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم