هوبلو پشتیبان لباس غواصی اگزوسوئیت - زیردریایی پوشیدنی + ویدیو

حالت مطالعه
یکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:

هوبلو (Hublot) سویسی تا به حال به بسیاری از موارد متنوع پرداخته، از جمله حمایت از ساعت هایی با نسخه های محدود که خود برای برگزاری جشن های ساعت های محدود دیگری بوده اند. ما نمی توانیم تمامی آن ها را پوشش بدهیم، اما هرز چند گاهی به تصویر یا ماجرایی بر می خوریم که نمی توان از به اشتراک گذاشتن آن چشم پوشی کرد. در حال حاظر هوبلو از یک اگزوسوئیت (Exosuit) برای یک تیم اروپایی که در حال ادامه به شیرجه و جستجو در عمق در اطراف مکانی که دستگاه آنتیکیترا (Antikythera) یافت شد هستند، پشتیبانی می کند.


در سال 2011، طراح باهوش هوبلو، ماتیاس باتت (Mathias Buttet) تقویم باستانی یونانی را در یک ساعت مچی باز سازی کرد. سال پیش در 2013، هوبلو یک نسخه ی محدود از ساعتی که از زمان سنج اصلی آنتیکیترا الهام گرفته بود با نام Hublot Mp-8 Antikthera SunMoon را روانه ی بازار کرد. این طور که به نظر می رسد، کار جستجو بر روی بقایای کشتی قرق شده در مکانی که دستگاه باستانی یافت شده بود ادامه دارد.


برای کمک به دانشمندان، یک نفر موفق در به دست آوردن یک اگزوسوییت شد. می پرسید اگزوسوییت چیست؟ یک لباس با قابلیت فرو رفتن در درون آب می باشد که لباس های تاریخی غواصی در عمق را به مرحله جدیدی می رساند. لباس به وسیله ی تحقیقات نیتکو (Nytco Research) در ونکوور طراحی شده است. شرکت قراداد سپید جی.اف (J.F White Contracting) دست کم یکی از این لباس ها را خریداری نموده و به گروه های متنوعی از جمله گروهی که هوبلو با آن ها به همکاری مشغول است اجاره می دهد.


اگر بخواهیم واقع بین باشیم اگزوسوییت یک موجودیت به تمام معناست، این لباس نتیجه ی اتفاقی است که به یک مهندس آزادی طراحی چیزی را بدهیم که نیازی نداشته باشد تا با رویه و الگوی اقتصادی حرکت کند. اگزوسوییت کم و بیش یک زیردریایی پوشیدنی است که بیشتر آن از آلومینیوم ساخته شده و از سیستم هایی پشتیبان حیات هم برخوردار است. نکته ی جالبی که در این باره وجود دارد این است که اگزوسوییت برای عمق های بسیار زیاد ساخته نشده است، بلکه با این هدف ساخته شده تا به غواص این توانایی را بدهد که برای زمان زیادی در زیر آب دوام بیاورد بی آنکه برای مقدار اکسیژن باقیمانده یا تنظیم و کاهش فشار نگرانی ای به وجود بیاید. اگزوسوییت یک لباس جوی است، به این معنی که فشار موجود در داخل آن تقریبا با فشار بر روی سطح زمین برابری می کند. چنانکه غواص در حال بازگشت به سطح، نیازی به کاهش فشار برای پرهیز از صدمات ممکن نخواهد داشت.


یک کابل از اگزوسوییت به قایق یا کشتی بالا می رود تا اکسیژن و نیروی مورد نیاز را فراهم آورد. این سیستم با این هدف طراحی شده تا در مواقع مورد نیاز امکان باقی ماندن تا 50 ساعت در لباس را به غواص بدهد. لباس تمامی انواع لوازم ارتباطی و جمع آوری اطلاعات را نیز داراست. غواص مدیریت کنترل های دست ها و پا ها را در اختیار دارد، و کف پاها نیز دارای سیستم های نیروی محرکه برای مانور و بازگشت غواص به سطح هستند.


منحصرا برای این اگزوسوییت، هوبلو نه تنها لوگوی خود را بروی تمام بخش های آن نهاده، بلکه همچنین یکی از کرونوگراف های 4000 متری غواصی و مربوط به اقیانوس شناسی خود را بر روی بازوی آن بسته است. نکته ی جالب اینکه، خود ساعت برای عمق های بیشتری نسبت به اگزوسوییت ارزیابی شده، که تا 1000 فوت (حدود 300 متر) تا حال حاظر مجاز شده است. خیلی جالب می شد اگر اگزوسوییت قادر به ورود در اعماق بسیار بیشتر از این می بود، که در آن صورت هوبلو و یا برند های دیگر، ساعت های شیرجه ی خود را می توانستند بر روی آن آزمایش کنند، مانند مسابقه ی عمق دریای رولکس جیمز کامرون (James Cameron Rolex Deepsea Challenge)

این گونه که پیداست اهالی ساعت مصرانه مشتاق اگزوسوییت هستند. مایکل لومباردی (Michael Lombardi) نویسنده، وبلاگ نویس نشنال ژئوگرافیک (National Geographic)، تصویری از خود گرفته که در آن چنگال های قابل کنترل اگزوسوییت را در دست گرفته، که شامل تصویر واضح ساعت عمق آبی (Deep Blue) او می باشد. او حتی این وسیله ی شیرجه را سر و ته به دست کرده "به شکل تبلیغات ساعت" که نمای بهتری از آن برای تصویر ایجاد شود. حال اگر شما تمایل به داشتن یک اگزوسوییت داشتید، می توانید آن را با هزینه ی 1.5 ملیون دلار تهیه کنید.
 

ویدیویی از کار و آزمایشات در حال انجام بر روی اگزوسوییت و غواص آن:

*کیفیت های مختلف ویدیو در گالری فیلم و عکس، بخش اخبار و رویداد های ساعت، با نام همین خبر موجود هستند.

هوبلو پشتیبان لباس غواصی اگزوسوئیت - زیردریایی پوشیدنی + ویدیو
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم