رابطه ساعت 700 هزار دلاری وزیر اقتصاد ترکیه با رضا ضراب

حالت مطالعه
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:" ظفر چاغلایان " وزیر مستعفی اقتصاد ترکیه چندی پیش در جلسه مجلس ترکیه که به منظور بررسی پرونده فساد مالی 4 وزیر مستعفی کابینه اردوغان تشکیل شده بود، حضور یافته بود


عصر ایران :  

روزنامه حریت ترکیه نوشت: در جلسه آن روز مجلس ترکیه که با تنش و تشنج همراه بود ظفر چاغلایان وزیر مستعفی اقتصاد ترکیه بدون اینکه سخنی درباره صحت یا دروغ بودن قیمت 700  هزار دلاری ساعت مچی خود بگوید، گفت این ساعت را" رضا ضراب "از شرکت سازنده خریده ولی او پول آن را پرداخت کرده است و در لیست دارایی های خود نیز قیمت ساعت را اعلام کرده است.

 

 

 

 

این وزیر مستعفی کابینه اردوغان گفت:" یک روز در حال مطالعه روزنامه بودم تبلیغات این ساعت نظرم را جلب کرد و از ساعت خوشم آمد. به شماره آگهی زنگ زدم و با شرکت سازنده صحبت کردم . گفتند ما فقط ساعت را برای سفارش افراد می سازیم. پس از مدتی از شرکت مزبور به من تلفن زدند و گفتند: آیا این ساعت را می خواهید سفارش دهید؟ وقتی از شرکت به من زنگ زدند رضا ضراب هم در دفتر کار من بود.

 

 

ضراب به من گفت: دفتر شرکت ما در نزدیکی شرکت سازنده این ساعت است می گویم برایتان بگیرند و بفرستند. پس از مدتی ساعت را  برای من فرستادند. روی فاکتور ساعت نام خریدار دیگر ولی روی برگه گارانتی نام من نوشته شده بود . من پول این ساعت را پرداخت کردم و حتی در لیست اعلامی دارایی هایم نیز آن را قید کردم

 

 

 


 
چهار وزیر مستعفی کابینه اردوغان روز گذشته در مجلس ترکیه پاسخگوی اتهامات فساد مالی بودندتوضیحات وزیر مستعفی ترکیه درباره ساعت 700 هزار دلاری اش : رضا ضراب خرید اما پولش را من دادم

در این جلسه  " معمر گولر" وزیر مستعفی کشور ترکیه نیز نحوه آشنایی خود با رضا ضراب را تشریح کرد. خبرنگار روزنامه حریت ترکیه بدون اشاره به محتوای اظهارات گولر تنها نوشته است که او اتهامات مربوط به فساد مالی خود را رد کرد ولی توضیحی درباره میلیون ها دلار! پولی که در اتاق خواب پسرش کشف و ضبط شده بود، ارایه نکرد.

پرونده فساد مالی برخی وزرا و منصوبان کابینه اردوغان از 17 دسامبر سال گذشته میلادی با دستگیری دهها نفر از جمله فرزندان وزیرمستعفی کشور و شهر سازی آغاز شد.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در آن روزها در حال برنامه ریزی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در مرداد ماه امسال می بوده است، و این حرکت را تلاش دشمنان برای ضربه زدن به آن ها خوانده.
منبع : سایت برترینها


توضیح:

اولا باید این نکته را یادآوری کنیم که ساعت مورد نظر یکی از مدلهای ساعت ساز معروف سوئیس یعنی " پتیک فیلیپ " می باشد که با کد5101G شناخته می شود.

از مشخصه های ساعت میتوان : بدنه از جنس طلای سفید با بند چرمی با شیشه ضدخش که موتور مکانیکی دارد و قطر آن  51.7 میلی متر  ضخامت ساعت 29.6میلی متر می باشد.و در آخر اینکه توانائی ذخیره نیروی ساعت را تا ده روز را داراست و از نوع ساعتهای توربلین می باشد.


 و دوم اینکه ارزش این ساعت 700 هزار دلارنیست. بلکه چیزی حدود 300هزار دلار است .

با تشکر از آقای شاهرخ شاهرخی بابت ارسال این مطلب
 

رابطه ساعت 700 هزار دلاری وزیر اقتصاد ترکیه با رضا ضراب
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم