پتک فیلیپ برای صد و هفتاد و پنجمین سالگرد خود پیچیده ترین ساعت تاریخ را با قیمتی جالب ساخته است

حالت مطالعه
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:


$2.5 میلیون برای تنها یک ساعت شاید قیمت گزافی باشد، اما این نسخه ی محدود پتک فیلیپ (Patek Philipe) قطعا پیچیده ترین ساعتی است که تا به حال ساخته شده است. برای صد و هفتاد و پنجمین سالگرد، ساعت سازی لوکس سوئیسی یک کالکشن یاد بود زمان سنج های نسخه ی محدود با نام نوای استاد بزرگ (The Grandmaster Chime) را با 20 پیچیدگی، دو صفحه و 214 قطعه اختراع نمود.

قطر ساعت با 1,366 قطعه ی مجزا تنها در 47.7 میلی متر می باشد. این کار زمان بسیار زیاد 8 سال و بیش از 100,000 ساعت کار انسانی برای ساخت و تولید نیاز داشته است، که شصت هزار ساعت کار تنها بر روی موتور آن مصرف شده است.

پتک فیلیپ، نوای استاد بزرگ را یک "ساعت باهوش" می نامد که دارای تکرار کننده ی دقیقه، تقویم مداوم لحظه ای به همراه نمایش 4 رقمی سال، و یک موقعیت زمانی دیگر می باشد.
این ساعت همچنین دارای دو ویژگی با شکوه و مجلل است، که اولین ساعت ندای جهان است، که شامل یک زنگ آکوستیک که آلارم ساعت می باشد و حتی زنگی برای نواختن در تاریخ های خاص است.


نوای استاد بزرگ اولین ساعت دو صفحه ای - دو رو - مچی است که توسط پتک فیلیپ عرضه شده است، به این معنی که می توان آن را با هر صورت [به سمت بالا] به دست کرد، یکی زمان را نشان می دهد و دیگری تقویم. "بدنه ی گردان" که گردش روان ساعت را ممکن می سازد، زمان حیرت انگیز چهار سال را صرف خود نموده است.

ویدیویی از گردش این ساعت:

*کیفیت های مختلف ویدیو در گالری فیلم و عکس، بخش اخبار و رویداد های ساعت، با نام همین خبر موجود هستند.

هر دو صورت آن به یک اندازه شگفت انگیز هستند. طلای سرخ 18 عیار قفل 16.1 میلی متری تماما با دست حکاکی شده. حتی بند آن نیز به ظرافت کار شده است – دست دوز و ساخته شده از تمساح.


 

تنها هفت عدد از ندای استاد بزرگ تولید خواهند شد، و پتک فیلیپ یک نسخه از ان را در موزه ی کمپانی در ژنو نگه خواهد داشت، جایی که امکان نمایش آن برای عموم ممکن خواهد بود. و برای آن هایی که می خواهند یکی از شش تای باقیمانده را خریداری نمایند، تنها داشتن 2.5 ملیون دلار در بانک کافی نخواهد بود. خریداران خوش شانس باید با رئیس این شرکت ساعت سازی، تیری استرن (Thierry Stern) نیز مصاحبه داشته باشند.

 

 


استرن به سی ان بی سی (CNBC) گفته که: "من می خواهم با مشتری گپ و گفتی داشته باشم و مطمئن شوم که او یک عاشق ساعت است و سال های زیادی از ساعت لذت خواهد برد".


پتک فیلیپ برای صد و هفتاد و پنجمین سالگرد خود پیچیده ترین ساعت تاریخ را با قیمتی جالب ساخته است
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم