مشهور ترین ساعت در دنیا به مبلغ 24 میلیون دلار فروخته شد

حالت مطالعه
یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ نویسنده | مترجم:مشهور ترین و در عین حال گرانترین ساعت دنیا ( جدا از ساعتهای تزئین شده با جواهرات)  هفته گذشته بفروش رفت. این ساعت از نوع ساعت جیبی¹  می باشد و به تعداد یک عدد توسط کمپانی معروف " پتیک فیلیپ " ساخته شده است  .این ساعت به نام " هنری گریوز"² نیز شهرت دارد او بانکدارمشهور امریکائی  ویکی از بزرگترین کلکسیونرهای بزرگ ساعت در اوایل قرن 19 میلادی بود که یکی از متعصب ترین و وفادارترین دوستداران به این برند( پتیک فیلیپ) بود .به این ساعت لقب " سوپر پیچیده " نیز داده اند. در حقیقت مشخصه منحصر به فرد آن  مربوط به ساخت یک  چنین ساعت پیچیده ای آنهم  تماما با دست  انسان است. این ساعت دو طرفه از " 900 " قطعه تشکیل شده است که وزن آن را به یک پوند³ می رساند و در ساخت آن از طلای عیار 18 استفاده شده است .در حقیقت این ساعت یکبار قبل از این در سال 1999 به قیمت 11 میلیون دلار در حراجی معروف " ساتسبی " لندن فروخته شد که همان زمان نیز سروصدای زیادی به پا کرد . ولی در حراجی مجدد شرکت ، در تاریخ 11 نوامبر امسال یعنی ده روز پیش با رقم غیر قابل باور24 میلیون دلار امریکا بفروش رفت.


جالب است بدانید در سال 1999 بر طبق اسناد و مدارک ارائه شده توسط " بلومبرگ " این ساعت به همراه تعداددیگری از اجناس با ارزش و  عتیقه به مبلغ 70 میلیون دلار توسط یکی از اعضای خاندان سلطنتی حاکم قطر شیخ سعود بن محمد بن علی آل ثانی از حراجی ساتسبی  خریداری شده بود ولی هیچ پولی پرداخت نشده بود !!ساتسبی بالاخره پس از13 سال  تلاش موفق شد آنها رااز مالک آن که در این مدت اساسا بصورت رایگان این اجناس  رادر اختیار داشت باز پس بگیرد وامسال مجددا به نمایش بگذارد. همانطور که گفته شد این ساعت از طرف " هنری گریوز "به شرکت پتیک فلیپ در سال 1933 سفارش داده شد که این شرکت پس از سه سال تحقیق و پنج سال تلاش موفق به ساخت این ساعت شد .


از دیگر ویژگی های این ساعت ، شامل تقویم دائمی همراه با نشان گر دقیق روز  و شب ، زمان نجومی و صفحه نمایش ذخیره انرژی و نشانگر دقیق طلوع و غروب خورشید می باشد. این ساعت به مدت 56 سال لقب پیچیده ترین ساعت دنیا را یدک می کشید که در حال حاضر  یک گروه  از تکنسین های مجرب با یاری گفتن از کامپیوتر توانستند این طلسم را بشکنند.منابع: Watch Time, A Blog to Watch
1.Pocket watch
2.Henry Graves

3. یک پوند واحد وزن انگلیس برابر با 453 گرم می باشدبا تشکر از آقای شاهرخ شاهرخی بابت ارسال این خبر

مشهور ترین ساعت در دنیا به مبلغ 24 میلیون دلار فروخته شد
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این محتوا فقط با ذکر منبع و آدرس " سایت ایران تایمر " مجاز است.
محصولات پیشنهادی ما برای شما
نظرات کاربران
مرتب سازی بر اساس:
عضو شوید، نظر خود را ثبت کنید، امتیاز بگیرید و رایگان محصول بخرید اطلاعات بیشتر
کد امنیتی را وارد نمایید. تغیر کد امنیتی
ثبت به عنوان میهمان ورود و ثبت نظر
آخرین محصولات دیده شده


بستن فرم